Zamknij

Przetrzyj drzwi lodówki tym produktem. Szybko pozbędziesz się śladów palców

28.09.2022 11:37

Jak skutecznie wyczyścić drzwi lodówki? Sięgnij po ten domowy sposób z wykorzystaniem pewnego produktu spożywczego.

Mycie lodówki
fot. Shutterstock

Podczas sprzątania kuchni należy pamiętać o dokładnym umyciu lodówki. W trakcie czyszczenia tego urządzenia trzeba zwrócić uwagę nie tylko na jego wnętrze, ale również na to, jak prezentuje się na zewnątrz. Codzienne korzystanie z lodówki sprawia, że na jej drzwiach łatwo odbijają się ślady naszych palców. Takie zabrudzenia możemy wyczyścić bez sięgania po specjalne detergenty. Wystarczy zastosować ten prosty trik z TikToka.

Triki z TikToka: jak wyczyścić drzwi lodówki?

Na TikToku możemy znaleźć wiele przydatnych domowych porad. Jedna z użytkowniczek tej platformy podzieliła się łatwym trikiem na wyczyszczenie drzwi lodówki, który warto wypróbować podczas kuchennych porządków. Dzięki niemu nasze urządzenie będzie lśniło jak nigdy wcześniej.

Według tiktokerki w takim przypadku najlepiej sięgnąć po oliwę z oliwek. Wystarczy nalać odrobinę tego produktu na ręcznik papierowy, a następnie przetrzeć nim lodówkę. Zamiast ręcznika równie dobrze sprawdzi się zwykła ścierka z miękkiego materiału. Akcesoria z chropowatą powierzchnią mogłyby bowiem spowodować na drzwiach trwałe zarysowania.

Zobacz także: Tiktokerka zdradza swój sposób na lśniący piekarnik. To naprawdę działa

Domowe porady: inne zastosowania oliwy z oliwek

Oliwa z oliwek ma znacznie więcej domowych zastosowań. Produkt ten warto wykorzystać także do nabłyszczania drewnianych mebli czy paneli. Wystarczy rozrobić go z octem, a następnie taką mieszanką przetrzeć wszystkie powierzchnie. To sprawi, że nabiorą ładnego połysku. Poza tym dzięki oliwie z łatwością usuniemy etykiety z butelek i słoików po domowych przetworach. Może się również przydać do polerowania pasków czy butów.

Zobacz także: Jak szybko wyczyścić blender? Oto genialny z trik z TikToka

loader