Zamknij

Chcesz wyczyścić drewniane meble? Wypróbuj nasz przepis na domowy preparat

18.03.2021 15:20
drewniany mebel
fot. Shutterstock

Niektórzy z nas myją drewniane meble uniwersalnym środkiem do czyszczenia powierzchni. Niestety jest to błąd, który może nas wiele kosztować. Aby nie zniszczyć naturalnego surowca, użyj domowego preparatu. Wykonasz go z 3 składników.

Drewniane meble wymagają specjalistycznej pielęgnacji. Jeżeli chcesz usunąć z nich brud i kurz, zastosuj odpowiednie produkty. Do wyboru masz gotowe preparaty w formie nawilżanych chusteczek lub past do mycia drewna. Możesz też użyć domowego środka, który nie tylko wyczyści twój mebel, ale też wydłuży jego żywotność.

Przepis na domowy środek do czyszczenia drewnianych mebli

Drewniany mebel po wielu latach może stracić swój świeży wygląd. Jednak są sposoby, dzięki którym zapewnisz mu wyjątkową trwałość i piękny, naturalny kolor. W tym celu polecamy regularnie korzystać z domowego środka do czyszczenia drewna. Wykonanie go zajmie ci kilka minut i nie obciąży twojego budżetu w przeciwieństwie do gotowych produktów.

Aby wykonać środek do czyszczenia drewna, potrzebne ci będą:

  • pół szklanki wody,
  • pół szklanki octu białego,
  • pół szklanki oliwy extra virgin
  • butelka z dyfuzorem.

Kiedy już zgromadzisz wszystkie składniki, wymieszaj je ze sobą w misce, a następnie wlej domowy preparat do butelki z dyfuzorem. Później rozpyl go na drewnianej powierzchni i przecieraj ją za pomocą bawełnianej ściereczki.

Zobacz także: Ta kobieta została okrzyknięta najgorętszą mamą w sieci. Zachwyca swoją urodą

Inna metoda na czyszczenie drewnianych mebli

Drewniane komody, stoły i inne elementy można też myć za pomocą wosku, który przywróci im blask. Zanim jednak go użyjesz, dokładnie odkurz mebel. Następnie nałóż na niego produkt i przecieraj powierzchnię okrężnymi ruchami, używając do tego czystej szmatki.

Zobacz, jakie trendy będę królować we wnętrzach w nadchodzącym sezonie!