Zamknij

Wypróbuj przepis na domowy środek do czyszczenia fug. Zrobisz go z 3 składników

17.03.2021 15:21
fugi
fot. Shutterstock

Aby wyczyścić brudne fugi, wcale nie musisz wylewać z siebie siódmych potów. Wystarczy, że użyjesz do tego odpowiedniego środka, który szybko i skutecznie usunie kamień, pleśń, rdzę i inne zanieczyszczenia. Wypróbuj domowy specyfik na bazie 3 naturalnych składników.

Zdecydowana większość z nas ma w swoich kuchniach i łazienkach kafelki. Niestety widoczne między nimi fugi dosyć szybko się brudzą. Jeśli nie myjemy ich regularnie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że z czasem zacznie osadzać się na nich kamień lub nawet pleśń. W takich przypadkach najlepiej sprawdzi się domowy środek do czyszczenia fug. Sprawdź, jak go wykonać.

Przepis na domowy środek do czyszczenia fug

Niezależnie od tego, jakiego koloru są twoje fugi, osadzający się na nich brud widoczny jest gołym okiem. Przez to wyglądają one nieestetycznie, a poza tym stają się kłębowiskiem bakterii. Staraj się myć je raz w tygodniu, by zapewnić im trwałość i czysty wygląd. W tym celu używaj środka domowej roboty na bazie 3 kuchennych składników. Dzięki niemu przywrócisz fugom ich pierwotny wygląd.

Do wykonania pasty do czyszczenia fug będziesz potrzebować:

  • opakowania sody oczyszczonej,
  • 100 ml octu,
  • 100 ml wody.

Zobacz także: Na co zwrócić uwagę, wybierając łóżko do sypialni? Poznaj najciekawsze propozycje

Czyszczenie fug - sposób wykonania

Połącz ze sobą wszystkie składniki i rozprowadź gotową pastę na całej długości fug. Następnie odczekaj 40 minut, aż preparat wyschnie. Po upływie tego czasu zmyj środek za pomocą gąbki lub szczotki zamoczonej w ciepłej wodzie.

Jeżeli chcesz mieć pewność, że wszystkie zanieczyszczenia zostaną usunięte, możesz dodatkowo użyć odrobiny płynu do mycia naczyń. Po usunięciu brudu twoje fugi będą wyglądały jak nowe.

Zobacz, jakie trendy będę królować we wnętrzach w nadchodzącym sezonie!