Zamknij

Poznaj domowy sposób na wyczyszczenie płyty indukcyjnej. Będzie lśniąca jak nigdy przedtem

06.05.2022 15:40
Płyta indukcyjna
fot. Shutterstock

Jak wyczyścić płytę indukcyjną domowym sposobem? Ten produkt doskonale poradzi sobie ze wszystkimi zabrudzeniami.

Kuchnia to miejsce, w którym bardzo trudno utrzymać porządek. Największy kłopot mamy często z wyczyszczeniem płyty indukcyjnej. Codzienne korzystanie z niej sprawia, że łatwo ulega ona zabrudzeniu. Do jej umycia możemy wykorzystać różne domowe produkty. Ten z pewnością znajdziesz w swojej kuchennej szafce, a jego skuteczność cię zaskoczy. O czym mowa?

Domowe porady: jak wyczyścić kuchenkę indukcyjną?

Czyszczenie kuchenki indukcyjnej bywa nie lada wyzwaniem. Poza tym często jest dość czasochłonne. Aby sobie nieco ułatwić to zadanie, możemy sięgnąć po zwykły ocet. Produkt ten jest niezastąpiony w takich sytuacjach i znakomicie poradzi sobie nawet z trudnymi zabrudzeniami. Ze względu na jego intensywny i nieprzyjemny zapach czynność tę najlepiej robić przy uchylonym oknie.

Najpierw wlej do miski 250 ml wody i dodaj do tego pół szklanki octu. Następnie wszystko dokładnie wymieszaj i gotowy płyn przelej do butelki z atomizerem. Spryskaj nim delikatnie zabrudzoną powierzchnię i przykryj ręcznikiem papierowym. Po upływie 15 minut zdejmij go, przemyj płytę wodą i na koniec wytrzyj ją dokładnie do sucha za pomocą ścierki.

Zobacz także: Jak wyczyścić piekarnik domowymi sposobami?

Domowe porady: jak dbać o płytę indukcyjną?

Płytę indukcyjną najlepiej czyścić regularnie po każdym gotowaniu. Należy przy tym zachować szczególną ostrożność, aby nie uszkodzić jej powierzchni. Lepiej zrezygnować ze stosowania silnych detergentów.

Do jej czyszczenia nie należy używać także szorstkich szczotek oraz druciaków, które mogłyby spowodować trwałe zarysowania. Najlepszy będzie ręcznik papierowy lub ścierka z mikrofibry.

Zobacz także: Jak szybko wyczyścić kuchenny zlew? Poznaj ten sprawdzony trik