Zamknij

Oto szybki trik z TikToka na wyczyszczenie lustra. Będzie lśniło jak nigdy wcześniej

13.04.2022 11:17

Tiktokerka zdradza szybki sposób na wyczyszczenie lustra. Ten trik z pewnością ci się przyda podczas świątecznych porządków.

Mycie okien
fot. Shutterstock

Przygotowania do świąt wielkanocnych bywają czasochłonne. Czasami trudno nam zaplanować wszystkie czynności z dużym wyprzedzeniem i zdarza się, że sprzątanie mieszkania zostawiamy na ostatnią chwilę. W takich przypadkach z pomocą mogą przyjść nam różne triki z TikToka, które sprawią, że wiele domowych czynności uda nam się wykonać znacznie szybciej. Szczególnie przydatny może okazać się ten łatwy sposób na wyczyszczenie lustra. Dzięki niemu znów będzie czyste i lśniące.

Triki z TikToka: jak wyczyścić lustro?

Czyszczenie lustra nie należy do ulubionych domowych czynności. Często bowiem zdarza się, że mimo naszych wysiłków wciąż pozostają na nim nieestetyczne smugi. Jak sobie z tym poradzić? Jedna z tiktokerek ma na to skuteczny sposób.

Na początek dokładnie spryskuje całe lustro płynem do mycia szyb. Następnie nakłada na płaski mop ściereczkę z mikrofibry i na końcu dokładnie myje nim zabrudzoną powierzchnię. Takie rozwiązanie z powodzeniem sprawdzi się nie tylko do mycia luster, ale też dużych okien czy drzwi balkonowych.

Zobacz także: Jak wyczyścić kabinę prysznicową? Ten domowy sposób jest niezwykle skuteczny 

Domowe porady: inne skuteczne sposoby na mycie lustra

Aby wyczyścić lustro, nie musisz sięgać od razu po specjalistyczne środki. Domowe produkty mogą okazać się w tym przypadku równie skuteczne. Warto wykorzystać np. sok z cytryny, który nie tylko z łatwością pozbędzie się wszelkich zabrudzeń, ale też wypełni całe pomieszczenie przyjemnym, owocowym aromatem. Z kolei do polerowania lustra warto zastosować zamiast ściereczek - stare rajstopy lub pończochy, dzięki którym jego powierzchnia będzie idealnie czysta i lśniąca.

Zobacz także: Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

loader