Zamknij

Jak szybko wyczyścić brudne garnki? Dzięki temu znów będą lśniące

08.11.2022 10:07

Masz problem z doczyszczeniem garnków po gotowaniu? Sięgnij po ten prosty trik z TikToka.

Czyszczenie garnków
fot. Shutterstock

Pewnie nieraz podczas gotowania zdarzyło ci się przypalić garnek. W takim przypadku najlepiej działać od razu. Niektórzy zalewają go gorącą wodą, ale to może nie wystarczyć. Do czyszczenia takich zabrudzeń warto wykorzystać ten prosty trik z TikToka. Użytkowniczka tej aplikacji pokazała, jak w szybki i łatwy sposób można uratować przypalone naczynie, aby służyło ci jeszcze w kuchni przez długi czas.

Jak wyczyścić przypalony garnek? Ten sposób z TikToka zajmie ci chwilę

Czyszczenie przypalonych garnków po gotowaniu bywa niezwykle uciążliwe. Trzeba być przy tym niezwykle ostrożnym, żeby przypadkowo nie zarysować naczynia. W takiej sytuacji warto sięgnąć po ten prosty trik z TikToka, dzięki któremu łatwiej pozbędziemy się wszelkich zabrudzeń.

Najpierw tiktokerka wrzuca do garnka tabletkę do zmywarki, zalewa ją gorącą wodą i czeka, aż resztki jedzenia dobrze nasiąkną. Następnie zawartość naczynia wylewa do zlewu. Na koniec delikatnie płucze garnek i przeciera go myjką do naczyń. Poniżej możecie obejrzeć całe nagranie.

Zobacz także: Oto szybki sposób na umycie lodówki. Będzie pachnieć świeżością

Inne sposoby na lśniące naczynia

W swojej kuchni znajdziesz wiele środków, które mogą zastąpić płyn do mycia naczyń. Trudne zabrudzenia z tłuszczu można łatwo usunąć również przy pomocy octu i wody. Skuteczna w tym przypadku jest też soda oczyszczona i sól kuchenna. Doskonałe działanie wykazuje również kwasek cytrynowy. Z jego pomocą łatwo pozbędziesz się osadu na kubkach i filiżankach po kawie czy herbacie.

Zobacz także: Jak wyczyścić piekarnik domowymi sposobami?