Zamknij

Jak myć drewnianą podłogę? Wykorzystaj do tego ten domowy produkt

Weronika Misiuk
26.10.2022 15:46

Drewniana podłoga wymaga szczególnej pielęgnacji. Co zrobić, aby była czysta i lśniąca? Oto domowy sposób.

Mycie podłogi
fot. Shutterstock

Drewniana podłoga cieszy się dużą popularnością w aranżacji wnętrz. Jest niezwykle uniwersalna i doskonale wygląda zarówno we wnętrzach klasycznych, jak i nowoczesnych. Znakomicie podkreśla wystrój mieszkania, wprowadzając do niego przytulny klimat. Aby była wizytówką domu, należy o nią regularnie dbać. Do czyszczenia takiej podłogi możesz wykorzystać ten naturalny sposób.

Jak myć drewnianą podłogę? Dzięki temu będzie odświeżona i lśniąca

Drewniana podłoga sprawia, że każde wnętrze prezentuje się niezwykle stylowo. Trzeba jednak być niezwykle ostrożnym podczas jej mycia. Stosowanie silnych chemicznych środków może bowiem wpłynąć negatywnie na jej wygląd. Do czyszczenia podłogi z takiego surowca możesz wykorzystać olejek z drzewa herbacianego, który ma doskonałe właściwości dezynfekujące. Poza tym wyróżnia go bardzo przyjemny zapach, który wypełni cały twój dom.

Wystarczy wlać kilka kropli tego olejku do wody, a następnie przetrzeć nim całą powierzchnię za pomocą ścierki lub mopa. Trzeba jednak pamiętać o tym, że drewno nie lubi nadmiaru wilgoci, w związku z tym należy zwrócić uwagę na to, aby akcesoria do czyszczenia nie były zbyt mokre.

Zobacz także: Jak wyczyścić zabrudzoną ścianę? Tym domowym sposobem zrobisz to szybko

Jak dbać o drewnianą podłogę? Dzięki temu posłuży ci wiele lat

Aby drewniana podłoga w salonie czy sypialni zawsze prezentowała się idealnie, należy o nią odpowiednio dbać. Staraj się zawsze zwracać uwagę na rodzaj stosowanych detergentów. Drewno może bowiem źle reagować na niektóre środki.

Do czyszczenia takich powierzchni stosuj tylko akcesoria z miękkich materiałów, które nie spowodują przypadkowego zarysowania podłogi. Po dokładnym umyciu warto jeszcze nadać jej połysk za pomocą różnych past i sprayów przeznaczonych do polerowania drewna.

Zobacz także:  Ten błąd podczas odkurzania domu popełniamy często. O czym mowa?

loader