Zamknij

Oto sposób na piękną i lśniącą podłogę. Warto wykorzystać go w swoim domu

18.08.2022 14:18

Jak wyczyścić podłogę, aby prezentowała się bez zarzutu? Sięgnij po ten domowy trik.

Mycie podłogi
fot. Shutterstock

Lśniąca podłoga to wizytówka każdego domu. To ona nadaje ton całemu wnętrzu i podkreśla jego charakter. Niestety utrzymanie jej w czystości bywa nie lada wyzwaniem. W takim przypadku warto sięgnąć po różne naturalne środki do sprzątania, które pomogą przywrócić jej nieskazitelny wygląd.

Domowe porady: sposób na mycie podłóg

Jeżeli zależy ci na tym, aby twój dom był wolny od chemii, sięgnij po naturalne preparaty czyszczące. Do mycia podłóg możesz wykorzystać olejek z drzewa herbacianego. Produkt ten ma znakomite właściwości antyseptyczne. Doskonale odświeży każdą powierzchnię, a przy tym wypełni twój dom przyjemnym zapachem.

Kilka kropli takiego produktu najlepiej wymieszać z ciepłą wodą. Gdy roztwór będzie gotowy, wystarczy przetrzeć nim podłogę za pomocą mopa lub ścierki. Sposób ten sprawdzi się zarówno w przypadku paneli, jak i płytek. Dzięki niemu znów będą idealnie czyste i nabiorą połysku.

Zobacz także: Chcesz odświeżyć kanapę i pozbyć się z niej plam? Mamy na to skuteczny sposób

Domowe porady: inne środki do czyszczenia podłóg

Podłogę możesz umyć również za pomocą innych domowych środków. Jednym z nich jest zwykły ocet. Wystarczy rozrobić go z wodą, a następnie gotowym preparatem przetrzeć zabrudzoną powierzchnię. Metoda ta ma jednak jedną wadę. Chodzi o drażniący zapach tego produktu. Aby się go pozbyć, należy później dokładnie wywietrzyć całe pomieszczenie.

Do czyszczenia podłogi możesz wykorzystać też czarną herbatę. Sprawdzi się ona szczególnie w przypadku drewnianych i ciemnych powierzchni. Dzięki niej odzyskają one swój dawny wygląd.

Zobacz także: Jak wyczyścić zabrudzoną ścianę? Tym domowym sposobem zrobisz to szybko

loader