Zamknij

Poznaj niezwykły sposób na mycie podłogi. Od tej pory będziesz sięgać po niego częściej

05.11.2022 10:00

Szukasz sposobu na idealnie czystą i lśniącą podłogę? Umyj ją przy pomocy tego produktu. Będzie wyglądała jak nowa.

Mycie podłogi
fot. Shutterstock

Utrzymanie podłogi w czystości bywa trudne. Z łatwością bowiem zbiera się na niej kurz, sierść zwierząt czy inne zabrudzenia. Aby ją wyczyścić, sięgamy po różne metody, które nie zawsze przynoszą zadowalające efekty. Jeżeli dotychczasowe sposoby cię zawiodły, możesz wypróbować ten sprawdzony trik.

Jak wyczyścić podłogę? Oto zaskakujący trik

Podłoga rzutuje na wygląd całego wnętrza, więc należy dbać o nią regularnie. Do jej mycia możemy wykorzystać… tabletki do zmywarki. Ten sposób może wydać się początkowo zaskakujący, ale z pewnością warto wypróbować jego działanie.

Zastosowanie tabletek w takim przypadku jest bardzo proste. Wystarczy wrzucić jedną sztukę do wiaderka, a następnie zalać ją gorącą wodą. Kiedy się rozpuści, należy przetrzeć gotowym płynem zabrudzoną powierzchnię za pomocą mopa. Tym sposobem łatwo usuniesz kurz czy plamy z błota. W dodatku podłoga nabierze ładnego połysku.

Zobacz także: Jak wyczyścić ciemne meble, aby nabrały blasku? Sięgnij po ten domowy sposób  

Inne sposoby na mycie podłogi

Popularnym środkiem do mycia podłóg jest także ocet. Wcześniej należy rozrobić go z wodą. Ze względu na intensywny zapach tego produktu konieczne może być później wywietrzenie pomieszczenia. Lepiej więc zrezygnować ze stosowania octu, gdy np. spodziewasz się gości.

Alternatywą może być wykorzystanie sody oczyszczonej. Produkt ten doskonale dezynfekuje różne powierzchnie. Do mycia drewnianych podłóg warto wykorzystać natomiast czarną herbatę, która nie tylko doskonale je odświeży, ale też podkreśli ich kolor.

Zobacz także: Jak odświeżyć dywan domowym sposobem? Poznaj ten łatwy trik 

loader