Zamknij

Jak wykorzystać stare gazety? Oto zaskakujący trik

20.10.2022 14:55

W twoim domu jest pełno starych gazet i nie wiesz, co z nimi zrobić? Sprawdź, jak mogą ci się przydać w domowych porządkach.

Gazety
fot. Shutterstock

Podczas domowych porządków nie musimy wydawać majątku na specjalistyczne akcesoria czy środki czyszczące. Możemy skorzystać z tego, co mamy tuż pod nosem. Dziś podpowiemy ci, jak wykorzystać stare gazety do sprzątania swojego domu. Ten prosty trik sprawi, że twoje mieszkanie będzie lśniło czystością.

Jak wykorzystać stare gazety? Oto przydatny sposób

Za oknem prawdziwa złota jesień. Taką cieplejszą pogodę możemy wykorzystać na mycie okien. Przeważnie stosujemy do tego specjalistyczne ścierki lub ręczniki papierowe. Okazuje się jednak, że możemy to zrobić równie dobrze przy użyciu starych gazet.

Wystarczy zmoczyć je płynem do mycia szyb, a następnie przetrzeć nimi zabrudzoną powierzchnię. Gazety z powodzeniem możemy wykorzystać również do polerowania okien. Doskonale sprawdzą się też do czyszczenia luster czy innych szklanych powierzchni w domu.

Zobacz także: Jak wykorzystać stare rajstopy w domowych porządkach? Będziesz zaskoczony

Inne domowe sposoby na mycie okien

Do czyszczenia okien przeważnie stosujemy specjalistyczne preparaty. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że w swoim domu znajdziemy wiele naturalnych środków, które również mogą nam pomóc w tym zadaniu. Jednym z najpopularniejszych jest ocet, dzięki któremu z łatwością pozbędziemy się wszelkich smug. Podczas domowych porządków warto docenić również właściwości ziemniaka, który doskonale sprawdzi się do polerowania szyb.

Zobacz także: Ten błąd podczas mycia okien popełniamy często. O czym mowa?

loader