Zamknij

Oto nietypowe zastosowanie pianki do golenia. Z pewnością cię zaskoczy

16.08.2022 14:14

Jak wykorzystać piankę do golenia w nietypowy sposób? Wykorzystaj ten trik.

Pianka do golenia
fot. Shutterstock

Pianka do golenia to produkt, który większość osób stosuje przede wszystkim w celach kosmetycznych. Okazuje się jednak, że możliwości jej wykorzystania jest znacznie więcej, niż się spodziewamy. Jej niezwykłe właściwości mogą nam się przydać również podczas porządkowania domu. W jaki sposób? Będziesz tym zaskoczony.

Domowe porady: jak wykorzystać piankę do golenia?

Pianka do golenia doskonale chroni skórę przed działaniem maszynki i łagodzi wszelkie podrażnienia. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że ma ona znacznie więcej przydatnych właściwości. Produkt ten z powodzeniem możemy wykorzystać także do sprzątania mieszkania.

Sprawdzi się on szczególnie w przypadku różnych zabrudzeń na dywanie czy wykładzinie. Aby się ich pozbyć, wystarczy nałożyć odrobinę pianki do golenia na plamę i odczekać kilka minut. Po upływie tego czasu miejsce to należy przetrzeć mokrą ścierką. Różnicę zobaczysz od razu.

Zobacz także: Chcesz odświeżyć kanapę i pozbyć się z niej plam? Mamy na to skuteczny sposób

Domowe porady: inne środki do czyszczenia dywanu

Jeżeli przez przypadek zdarzyło ci się pobrudzić dywan w salonie czy sypialni, możesz sięgnąć także po różne domowe środki. Skuteczna w walce z takimi plamami jest soda oczyszczona, która doskonale odświeży materiał.

Poza nią równie dobrze w takich sytuacjach sprawdza się kwasek cytrynowy. Warto wykorzystać też właściwości octu. Ze względu jednak na intensywny zapach tego produktu, konieczne może być później dokładne wietrzenie pomieszczenia.

Zobacz także: Jak wyczyścić ciemne meble, aby nabrały blasku? Sięgnij po ten domowy sposób

loader