Zamknij

Oto nietypowe zastosowanie pasty do zębów. Wiele osób nie ma o nim pojęcia

06.05.2022 13:58
Pasta do zębów
fot. Shutterstock

Jak wykorzystać pastę do zębów w domowych porządkach? Takie zastosowanie tego produktu może być dla ciebie zaskoczeniem.

Prawidłowa higiena jamy ustnej w dużym stopniu zależy od wyboru odpowiedniej pasty do zębów. Wiele osób nie wie jednak, że produkt ten może mieć znacznie szersze zastosowanie niż tylko kosmetyczne. Możemy go wykorzystać np. podczas sprzątania kuchni lub łazienki zamiast różnych detergentów. W jaki sposób? Podpowiadamy.

Domowe porady: jak wykorzystać pastę do zębów podczas sprzątania domu?

Pasta do zębów to produkt, po który sięgamy każdego dnia. Nikt z nas jednak nie przypuszczałby, że z powodzeniem możemy go zastosować w domowych porządkach np. do wyczyszczenia kranu. Z jego pomocą skutecznie pozbędziemy się kamienia i innego osadu.

Wystarczy, że naniesiemy odrobinę pasty do zębów na ścierkę lub szczotkę, przemyjemy nią zabrudzoną powierzchnię i odczekamy kilka minut. Na koniec musimy wszystko wypłukać dokładnie ciepłą wodą. Dzięki temu usuniemy z kranu wszystkie zacieki i przy okazji sprawimy, że nabierze on ładnego połysku.

Zobacz także: Jak umyć zmywarkę domowym sposobem? Podpowiadamy

Domowe porady: inne zastosowanie pasty do zębów

Okazuje się, że pasta do zębów może mieć znacznie więcej różnych domowych zastosowań. Warto ją wykorzystać również do polerowania sztućców, aby pięknie prezentowały się na stole wśród pozostałej zastawy.

Produkt ten jest także niezastąpiony do czyszczenia srebrnej biżuterii. Dzięki niemu twój ulubiony łańcuszek czy bransoletka odzyskają swój dawny blask i znów będziesz mógł je założyć na różne okazje.

Zobacz także: Jak wyczyścić zatłuszczone naczynia? Ten sposób naprawdę działa