Zamknij

5 błędów, które najczęściej popełniamy podczas sprzątania. Sprawdź, czy też je powielasz

19.02.2021 15:18

Wydaje się, że sprzątanie mieszkania wymaga od nas poświęcenia sporo czasu i energii. Z tego względu niektórzy ograniczają wykonywanie tego typu obowiązków do minimum. Ale w rzeczywistości czyszczenie domowych powierzchni wcale nie musi być aż tak pracochłonne. Jeżeli przestaniemy popełniać podstawowe błędy, szybko i skutecznie uporamy się z brudem w naszych wnętrzach.

Sprzątanie
fot. Shutterstock

Narzekasz na to, że po całodziennym sprzątaniu mieszkania nadal wygląda ono nieestetycznie? Wszechobecne smugi, niedokładnie usunięte plamy z tkanin lub kurz mogą skutecznie zepsuć nam humor. Jeżeli pomimo dokładnego czyszczenia na meblach, podłogach lub oknach wciąż widoczny jest brud, to znak, że wykonujesz kilka powszechnych błędów. Skończ z nimi natychmiast.

Najczęstsze błędy podczas sprzątania

Oto lista błędów, które wielu z nas nieświadomie popełnia podczas sprzątania.

1. Szorowanie tapicerki i dywanów

Większość z nas stara się wywabić plamy na materiałowych dodatkach, szorując je gąbką lub ścierką. Niestety tego typu czyszczenie przynosi odwrotny skutek. W ten sposób wcieramy brud w głąb tkaniny, przez co usunięcie go staje się jeszcze większym wyzwaniem. Zamiast tego należy użyć środka w sprayu, którego składniki pochłoną nieczystości.

2. Mycie okien w słoneczny dzień

Słońce powoduje, że środki czyszczące szybciej wysychają. Przez to na szybach tworzą się nieestetyczne smugi. Aby pozbyć się tego problemu, następnym razem umyj okna w pochmurny dzień.

3. Używanie produktów bezpośrednio na meble

Preparaty czyszczące nigdy nie powinny być stosowane bezpośrednio na powierzchnię, ponieważ mogą pozostawić plamy lub osad. Jeśli chcesz tego uniknąć, na początku nanieś specyfik na ściereczkę i przetrzyj nią wybrany mebel.

4. Zamiatanie

Często z przyzwyczajenia staramy się usunąć kurz za pomocą miotły. Niestety podczas zamiatania, dużą część nieczystości przenosimy w inne miejsca. W celu usunięcia zabrudzeń znacznie lepiej sprawdzi się odkurzacz.

5. Korzystanie z zimnej wody

Przyklejone resztki jedzenia, osad i plamy mogą być trudne do usunięcia, jeżeli używamy zimnej wody. Szybciej i skuteczniej pozbędziesz się ich z podłóg, używając roztworu ciepłej wody i środka czyszczącego.

loader

Zobacz, jakie trendy będę królować we wnętrzach w nadchodzącym sezonie!