Zamknij

O tym zapominamy podczas sprzątania kuchni. To może źle wpłynąć na nasze zdrowie

11.03.2022 14:03

Dbasz o porządek w kuchni każdego dnia? Okazuje się, że wiele osób robi to niedokładnie. Sprawdź, o czym pamiętać podczas jej sprzątania.

Sprzątanie kuchni
fot. Shutterstock

Utrzymanie kuchni w czystości bywa nie lada wyzwaniem. To miejsce, w którym spędzamy wiele czasu, jest niestety równocześnie jednym z najbrudniejszych w domu. Zazwyczaj podczas jego sprzątania skupiamy się na czyszczeniu zlewu, kuchenki, blatów i innych dużych powierzchni, zapominając o niepozornych elementach, które także mogą być siedliskiem wielu bakterii. O czym mowa?

Domowe porady: o czym pamiętać podczas sprzątania kuchni?

Wiele osób sprzątając kuchnię, pomija czyszczenie uchwytów od mebli, co jest poważnym błędem. Korzystamy z nich niemal codziennie, przez co łatwo ulegają zabrudzeniu, a to tylko pierwszy krok do rozwoju różnych bakterii.

Klamki i uchwyty od kuchennych szafek warto dezynfekować przynajmniej dwa razy w tygodniu. Możemy to zrobić z pomocą ścierek lub chusteczek antybakteryjnych. Warto także wypróbować domowe środki, np. przemyć je od czasu do czasu roztworem przygotowanym na bazie wody i octu.

Zobacz także: Jak wyczyścić mikrofalówkę? Jak to zrobić domowymi sposobami?

Domowe porady: jak sobie ułatwić sprzątanie kuchni?

Do sprzątania kuchni warto wykorzystać domowe sposoby. W naszym domu znajdziemy wiele produktów spożywczych, które idealnie nadają się do czyszczenia blatów, stołu i kuchennych urządzeń. Poza octem dobrze sprawdzą się również soda oczyszczona oraz kwasek cytrynowy. Warto zaopatrzyć się także w różne organizery i pojemniki na żywność, dzięki którym zapanujemy nad bałaganem w kuchennych szafkach.

Zobacz także: Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

loader