Zamknij

Jak zwalczyć nieprzyjemny zapach z lodówki? Oto 6 sprawdzonych sposobów

05.10.2021 14:53
Lodówka z jedzeniem
fot. Shutterstock

Nieprzyjemny zapach z lodówki może skutecznie odebrać nam ochotę na jedzenie. Na szczęście istnieje kilka sposobów, dzięki którym można się go pozbyć. Poznaj 6 sprawdzonych trików, które sprawią, że twoja lodówka zawsze będzie pachnieć świeżością.

Utrzymanie lodówki w czystości bywa dla niektórych nie lada wyzwaniem. Zbyt długie lub złe przechowywanie żywności może spowodować pojawienie się nieprzyjemnego zapachu. Dlatego tak ważne jest regularne mycie urządzenia oraz trzymanie produktów w specjalnych pojemnikach.

Sposoby na nieprzyjemny zapach w lodówce

W walce z nieprzyjemnym zapachem z lodówki nie musisz od razu sięgać po drogie środki chemiczne dostępne w sklepach. Okazuje się bowiem, że wiele produktów, które z pewnością posiadasz w swoim domu, poradzi sobie z tym problemem równie dobrze. Sprawdź, co pochłania nieprzyjemny zapach w lodówce.

Cytryna dobra na wszystko

Cytryna to owoc, który od lat zaskakuje swoim szerokim zastosowaniem. Doskonale sprawdzi się również w walce z brzydkim zapachem. Wystarczy umieścić w lodówce plasterek lub skórkę z cytryny i zostawić ją na noc. Możesz mieć pewność, że rano twoje urządzenie będzie jak nowe. Taką czynność warto powtarzać min. raz w tygodniu.

Soda oczyszczona na zapach w lodówce

Zapewne zdarzyło ci się wykorzystać właściwości sody w różnych domowych sytuacjach. Tym razem także będzie niezastąpiona, działając jak najlepszy pochłaniacz nieprzyjemnych zapachów. Warto więc umieścić talerzyk z sodą na kilka godzin w lodówce, aby szybko i skutecznie pozbyć się niechcianego problemu.

Wykorzystaj właściwości kawy

Zaskoczony? Pijąc poranną kawę, często nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele różnych ma zastosowań. Wystarczy, że jej ziarenka włożysz do lodówki, a rano powita cię ona delikatnym, przyjemnym, zapachem.

Ocet zamiast płynu do mycia

Jeżeli do dłuższego czasu odczuwasz nieprzyjemny zapach z lodówki, możesz wypróbować również właściwości octu. Zmieszaj go w równych proporcjach z wodą, a następnie dokładnie umyj wnętrze urządzenia. Taki roztwór nie tylko usuwa nieprzyjemne zapachy, ale też pozwoli ci utrzymać czystość w lodówce na dłużej.

Jabłko i cynamon – skuteczna mieszanka

Jabłko w połączeniu z cynamonem również mogą być przydatne w walce z przykrymi zapachami. Dzięki nim szybko i skutecznie uda ci się zneutralizować nieprzyjemną woń. W tym celu owoc trzeba podzielić na dwie części, a następnie umieścić je razem z cynamonem na dowolnej półce w lodówce. Efekt z pewnością pozytywnie cię zaskoczy.

Inne sposoby na nieprzyjemny zapach w lodówce: ziemniak

Podobne właściwości do jabłek wykazuje ziemniak. Wystarczy, że jego połówkę umieścisz w lodówce, a już po kilku godzinach zauważysz pierwsze efekty. A może masz swoje sprawdzone sposoby na walkę z tym problemem?