Zamknij

Nie wylewaj wody po gotowaniu szpinaku. Przyda ci się w domowych porządkach

26.09.2022 15:00

Szpinak jako domowy detergent? Dlaczego nie! Sprawdź, jak możesz go wykorzystać, sprzątając swoją kuchnię.

Szpinak
fot. Shutterstock

Szpinak to warzywo niezwykle cenione w kuchni. Zawdzięcza to m.in. licznym właściwościom zdrowotnym. Jest wykorzystywane jako składnik koktajli, zup oraz sałatek. Sprawdza się też jako dodatek do makaronu lub wytrawnych naleśników. Ale możliwości jego zastosowania jest znacznie więcej. Może nam się bowiem przydać także podczas porządkowania domu.

Domowe porady: jak wykorzystać szpinak w domowych porządkach?

Szpinak można przygotować w kuchni na wiele sposobów. Jedną z popularnych metod jest wrzucenie go na chwilę do wrzątku. Wodę po gotowaniu tego warzywa zazwyczaj wylewamy, nie zdając sobie sprawy z tego, że może nam się jeszcze przydać. Taki wywar to bowiem doskonały środek do czyszczenia garnków i sztućców.

Kiedy ostygnie, najlepiej zanurzyć w nim kuchenny zmywak lub ścierkę, a następnie przetrzeć nim wszystkie akcesoria. Ten naturalny płyn nie tylko pomoże pozbyć się z nich zabrudzeń, ale też sprawi, że wszystkie naczynia będą lśniły jak nigdy wcześniej.

Zobacz także: Tortilla ze szpinakiem to pomysł na smaczną przekąskę. Sprawdź, jak ją zrobić

Domowe porady: nietypowe zastosowanie innych warzyw

Szpinak to niejedyne warzywo, które warto wykorzystać w swoim domu. Podobne działanie wykazuje ziemniak. Dzięki niemu z łatwością przywrócisz połysk matowym powierzchniom. Poza nim w swojej kuchni znajdziesz znacznie więcej skarbów. Równie przydatne w domowych porządkach są ogórki. Starte skórki tych warzyw w połączeniu z sodą tworzą znakomity środek czyszczący, który z powodzeniem możesz zastosować np. do mycia zlewu.

Zobacz także: Ciasto szpinakowe ze śliwkami to unikalny deser. Sprawdź ten przepis

loader