Zamknij

Jak wyprać białe prześcieradło? Ten domowy sposób jest niezwykle skuteczny

17.06.2022 13:14

Co zrobić, aby prześcieradło znów było śnieżnobiałe? Po ten domowy trik z pewnością będziesz sięgał niejeden raz.

Prześcieradło
fot. Shutterstock

Komfortowy sen zależy od wielu różnych czynników, w tym także od wyboru odpowiedniego prześcieradła. Aby zawsze było idealnie czyste i pachnące, musimy o nie regularnie dbać. Najwięcej problemów podczas codziennego użytkowania sprawia zazwyczaj to w białym kolorze. Bardzo szybko się brudzi oraz łatwo traci swoją śnieżną biel. Aby temu zapobiegać, warto sięgnąć po ten domowy sposób, który może okazać się niezastąpiony podczas prania.

Domowe porady: jak wyprać białe prześcieradło?

Do prania pościeli, w tym również prześcieradła przeważnie sięgamy po specjalistyczne preparaty. Zamiast nich możesz wypróbować również działanie domowych środków piorących. Są one skuteczne, a jednocześnie bezpieczne dla skóry. Jednym z nich jest soda oczyszczona. To produkt o szerokim zastosowaniu, który posiada znakomite właściwości wybielające.

Wystarczy wlać do dużej miski gorącą wodę, dodać do niej 3 łyżki sody oczyszczonej i wszystko dokładnie wymieszać. Prześcieradło należy moczyć w tym roztworze przez kilka godzin. Po upływie tego czasu trzeba je dokładnie wypłukać, a następnie ułożyć na suszarce. Aby uzyskało ładny zapach, możemy wlać do naczynia także odrobinę olejku różanego.

Zobacz także: Jaką pościel warto wybierać latem? Oto najlepsze propozycje 

Domowe porady: jak dbać o prześcieradło?

Prześcieradło najlepiej prać w temperaturze, która nie przekracza 40 stopni Celsjusza. Do prania należy zawsze stosować łagodne detergenty, które nie uszkodzą delikatnego materiału, a jednocześnie nie spowodują podrażnienia skóry. Aby prześcieradło było przyjemne w dotyku, warto zastosować także płyn do zmiękczania tkanin. Ważne jest również to, w jaki sposób je suszymy. W ciepłe dni najlepszym pomysłem będzie rozwieszenie go na świeżym powietrzu.

Zobacz także: Tiktokerka pokazała, jak zmienić pościel w kilka sekund. Wypróbuj ten trik

loader