Zamknij

Jak wykorzystać ziemniaki do sprzątania łazienki? Będziesz zaskoczony

18.05.2022 10:58
Ziemniaki
fot. Shutterstock

Ziemniaki to jedne z najbardziej popularnych warzyw, po które chętnie sięgamy w naszych kuchniach. A do czego mogą nam się przydać w łazience? To może być dla ciebie zaskoczeniem.

Trudno wyobrazić sobie naszą kuchnię bez ziemniaków. Są one znakomitym dodatkiem do dań obiadowych. Możemy przyrządzić z nich tradycyjne kopytka, chrupiące placki lub smaczną zupę. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że ziemniaki mają znacznie szersze zastosowanie niż tylko kulinarne. Mogą np. z powodzeniem zastąpić nam różne środki czystości. Jak wykorzystać je w porządkowaniu łazienki? Podpowiadamy.

Domowe porady: jak wykorzystać ziemniaki do sprzątania łazienki?

Ziemniaki mogą nam się przydać podczas sprzątania łazienki. Aż trudno uwierzyć, że te niepozorne warzywa są aż tak skuteczne w usuwaniu różnych zabrudzeń. Przede wszystkim doskonale nadają się do mycia luster. Zajmie ci to dosłownie chwilę, a efekt będzie zdumiewający.

Do czyszczenia wystarczy nam jeden ziemniak. Najpierw trzeba przekroić go na pół za pomocą noża, a następnie przetrzeć nim delikatnie zabrudzoną powierzchnię. Resztki warzywa, które pozostaną na lustrze, możemy usunąć przy użyciu wody i ręcznika papierowego. Na koniec należy wszystko dokładnie wypolerować suchą ścierką z mikrofibry.

Zobacz także: Jak wyczyścić kabinę prysznicową? Ten domowy sposób jest niezwykle skuteczny

Domowe porady: inne sposoby na wyczyszczenie lustra

Aby nasze lustro znów było idealnie czyste i błyszczące, możemy zastosować także inne domowe sposoby. Widoczne smugi na jego powierzchni możemy usunąć również za pomocą soku z cytryny. Niektórzy do czyszczenia stosują także roztwór wody i octu. Trzeba jednak liczyć się z tym, że produkt ten wyróżnia się dość intensywnym zapachem, który może utrzymywać się w łazience do kilku godzin.

Z kolei do polerowania najlepiej stosować ścierki z delikatnych materiałów. Skuteczne mogą okazać się też rajstopy, dzięki którym nasze lustro nabierze pięknego połysku. Warto je wykorzystać również podczas mycia okiennych szyb.

Zobacz także: Jak odkamienić umywalkę domowym sposobem? Podpowiadamy