Zamknij

Jak wykorzystać sól kuchenną do sprzątania łazienki? Oto przydatny trik

20.06.2022 14:02

Czeka cię sprzątanie łazienki? Sprawdź, do czego może ci się przydać kuchenna sól.

Sól kuchenna
fot. Shutterstock

Sól to produkt o szerokim zastosowaniu kulinarnym. Nadaje smak potrawom, sprawdza się jako środek konserwujący, a nawet pomaga uratować przypalone danie. Okazuje się, że możliwości tego produktu są znacznie większe i z powodzeniem możemy go zastosować również do sprzątania domu. Warto go wykorzystać np. do porządkowania łazienki. W jaki sposób? To może cię zaskoczyć.

Domowe porady: sól kuchenna do sprzątania łazienki

Regularne sprzątanie łazienki jest bardzo ważne nie tylko dla naszego komfortu, ale też zdrowia. Codzienne korzystanie z niej sprawia, że łatwo ulega zabrudzeniu i jest siedliskiem różnych drobnoustrojów. Jeżeli zależy ci na tym, aby jej wnętrze było zawsze idealnie czyste, sięgnij po domowe produkty.

Jednym z nich jest sól kuchenna o znakomitych właściwościach czyszczących. Doskonale nadaje się m.in. do mycia zasłonek prysznicowych. Wystarczy wlać do dużej miski wodę, dodać do niej kilka łyżek tego produktu, a następnie wszystko dokładnie wymieszać. Aby uzyskać zadowalający efekt, gotowe zasłonki należy moczyć w takim płynie przez co najmniej pół godziny. Po upływie tego czasu trzeba dokładnie wypłukać je w ciepłej wodzie, a później wysuszyć.

Zobacz także: Oto szybki trik z TikToka na wyczyszczenie lustra. Będzie lśniło jak nigdy wcześniej  

Domowe porady: inne zastosowanie soli kuchennej

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy ze zdumiewających właściwości soli. Produkt ten doskonale nadaje się również do odświeżania wykładzin i dywanów. W połączeniu z cytryną może być również skutecznym środkiem do mycia deski kuchennej. Sól warto zastosować także do czyszczenia przypalonych garnków. W tym przypadku trzeba jednak zachować szczególną ostrożność, aby przypadkowo nie uszkodzić delikatnej powłoki niektórych naczyń.

Zobacz także: Jak skutecznie wyczyścić pralkę? Oto kilka sprawdzonych sposobów!

loader