Zamknij

Jak wykorzystać pastę do zębów podczas sprzątania łazienki? Podpowiadamy

30.03.2022 15:38

Przed tobą generalne sprzątanie łazienki? Pasta do zębów sprawi, że znów będzie lśnić czystością.

Pasta do zębów
fot. Shutterstock

Utrzymanie porządku w łazience bywa nie lada wyzwaniem. Kamień i inne osady gromadzące się na wannie czy umywalce bywają trudne do usunięcia. Zazwyczaj, aby je wyczyścić, sięgamy po specjalistyczne detergenty. Okazuje się jednak, że produkty, które każdy z nas ma w swoim domu, mogą być równie skuteczne. Dziś podpowiemy ci, jak wykorzystać zwykłą pastę do zębów podczas sprzątania łazienki. Efekt z pewnością cię zaskoczy.

Domowe porady: jak wykorzystać pastę do zębów do sprzątania łazienki?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że pasta do zębów może być przydatnym środkiem do czyszczenia różnych powierzchni. Dzięki niej z łatwością pozbędziemy się osadu z armatury łazienkowej.

Wystarczy nanieść odrobinę tego produktu na gąbkę lub ścierkę i wytrzeć nią zabrudzoną powierzchnię. Następnie należy odczekać godzinę i po upływie tego czasu wszystko starannie opłukać. Dzięki temu nasze baterie od prysznica czy umywalki znów odzyskają dawny blask.

Zobacz także: Jak wyczyścić kabinę prysznicową? Ten domowy sposób jest niezwykle skuteczny

Domowe porady: inne zastosowanie pasty do zębów

Właściwości czyszczące pasty do zębów z pewnością docenią również osoby, które mają w swoim domu wiele srebrnych przedmiotów. Produkt ten doskonale nadaje się do polerowania biżuterii. Może być przydatny również do czyszczenia sztućców. Dzięki niemu będą lśnić i pięknie prezentować się na stole wśród pozostałej zastawy.

Zobacz także: Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

loader