Zamknij

Jak wykorzystać kasztany w domowych porządkach? Wypróbuj ten trik z TikToka

16.09.2022 09:20
Kasztany
fot. Shutterstock

Tiktokerka podpowiada, jak można wykorzystać kasztany w swoim domu. Poznaj ich nietypowe zastosowanie.

Do kalendarzowej jesieni pozostaje jeszcze trochę czasu, ale już teraz podczas popołudniowych spacerów możemy dojrzeć jej pierwsze oznaki. Jednym z symboli tej pory roku są kasztany. Warto je wykorzystać nie tylko do tworzenia różnych jesiennych bukietów. Według jednej z tiktokerek takie skarby natury mogą nam się przydać również w domowych porządkach.

Triki z TikToka: jak wykorzystać kasztany?

Jeżeli chętnie korzystasz z różnych porad z TikToka, z pewnością przyda ci się również ta dotycząca zastosowania kasztanów. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że mogą być one przydatne m.in. do prania ubrań. Warto z nich przygotować tani i łagodny środek piorący według pomysłu jednej z tiktokerek.

Do przygotowania takiego płynu potrzebujesz kilku kasztanów. Na początek należy je opłukać w wodzie i pokroić na ćwiartki lub rozbić za pomocą młotka. Następnie trzeba pozbyć się z nich łupinki i wrzucić do dowolnego naczynia z zakrętką. Na koniec wystarczy wlać do tego 300 ml gorącej wody, zamknąć naczynie i delikatnie nim potrząsnąć. Kiedy roztwór jest już gotowy, całość należy odcedzić przez sito. Zobaczcie, jak to robi tiktokerka.

Zobacz także: Jak prać jedwabne ubrania? Sprawdź, jak zapewnić im świeżość i ich nie zniszczyć

Domowe porady: inne naturalne środki do prania ubrań

W swoim domu znajdziesz znacznie więcej różnych produktów, które warto wykorzystać do prania. Skutecznym środkiem jest m.in. ocet, po który można sięgnąć zarówno w przypadku białych ubrań, jak i tych w innym kolorze. Doskonałe właściwości piorące posiada również soda oczyszczona. Dzięki niej możemy przywrócić śnieżną biel naszych koszul czy skarpetek. Z kolei na trudne plamy np. po kawie lub herbacie warto zastosować kwasek cytrynowy.

Zobacz także: Jak prać ubrania, aby ich nie zniszczyć? Poznaj 5 wskazówek