Zamknij

Jak wyczyścić zabrudzoną ścianę? Tym domowym sposobem zrobisz to szybko

28.07.2022 13:35
Czyszczenie ściany
fot. Shutterstock

Zauważyłeś nieestetyczne plamy na ścianie? Sprawdź, jak szybko pozbyć się takich zabrudzeń domowym sposobem.

Plamy na ścianie to problem, z którym pewnie mierzyłeś się nieraz podczas domowych porządków. Czyszczenie takich zabrudzeń nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. W tym przypadku trzeba być niezwykle ostrożnym. Szczególnie dotyczy to ścian pomalowanych w intensywnym kolorze, które pod wpływem stosowania zbyt mocnych detergentów mogą wyblaknąć. Jeżeli dotychczasowe sposoby nie przyniosły oczekiwanych rezultatów, wypróbuj działanie tego domowego produktu.

Domowe porady: jak wyczyścić ścianę domowym sposobem?

Aby pozbyć się różnych zabrudzeń ze ściany, możesz sięgnąć po ocet. To produkt, który ma nie tylko szerokie zastosowanie kulinarne, ale też doskonale sprawdza się jako domowy środek czyszczący. Jego działanie w dużym stopniu będzie zależało od rodzaju farby zastosowanej do malowania. Warto więc wcześniej przetestować tę metodę na małej powierzchni w niewidocznym miejscu, aby upewnić się, że na pewno będzie skuteczna również w tym przypadku.

Zanim zabierzemy się za czyszczenie, warto wcześniej dokładnie odkurzyć ścianę. Następnie należy wlać do miski ok. 0,5 litra wody, dodać do tego 3 łyżki octu i wszystko dokładnie wymieszać. Na koniec takim płynem wystarczy przetrzeć zabrudzoną powierzchnię za pomocą ścierki lub gąbki. Trzeba to robić niezwykle delikatnie, aby przypadkowo nie usunąć farby.

Zobacz także: Ten błąd podczas odkurzania domu popełniamy często. O czym mowa?

Domowe porady: inne sposoby na czyszczenie ścian

Do czyszczenia ścian mogą ci się przydać również inne metody. Wiele osób w takich sytuacjach sięga również po płyn do mycia naczyń, który wcześniej najlepiej rozrobić z wodą. Innym skutecznym środkiem jest także szare mydło. Wystarczy lekko przetrzeć nim ścianę, a następnie umyć jej powierzchnię mokrą ścierką z miękkiego materiału.

Zobacz także: Chcesz odświeżyć kanapę i pozbyć się z niej plam? Mamy na to skuteczny sposób