Zamknij

Jak wyczyścić wannę domowym sposobem? Ten trik cię zaskoczy

23.02.2022 15:33

Chcesz, aby twoja wanna zawsze lśniła czystością? Wykorzystaj ten domowy sposób. Jest niezwykle skuteczny.

Mycie wanny
fot. Shutterstock

Domowe triki są niezastąpione w różnych codziennych sytuacjach. Dzięki nim możemy zaoszczędzić trochę czasu oraz pieniędzy. Wiele produktów spożywczych, które mamy w swojej kuchni, może sprawdzić się jako naturalne środki czystości. Warto wykorzystać je np. do sprzątania łazienki. Dziś podpowiemy ci, czym umyć wannę, aby znów była jak nowa.

Domowe sposoby: jak wyczyścić wannę?

Czyszczenie wanny bywa czasochłonne, ale ten sposób sprawi, że stanie się to znacznie szybsze i łatwiejsze. Wystarczy wykorzystać do tego zwykły ocet. Jest on niezwykle skuteczny w usuwaniu różnych zabrudzeń i od tej pory z pewnością będziesz sięgał po niego częściej.

W pierwszej kolejności do miski wlewamy litr ciepłej wody oraz 5 łyżek octu. Następnie takim roztworem myjemy wannę. Czekamy kilkanaście minut i na koniec dokładnie ją płuczemy. Ten produkt pomoże usunąć z niej kamień i inne osady. Poza tym delikatnie zdezynfekuje jej powierzchnię.

Zobacz także: Jak wyczyścić fugi w łazience? Ta prosta metoda cię zaskoczy

Domowe porady: inne sposoby na mycie wanny

Skuteczny w walce z różnymi zabrudzeniami może być również kwasek cytrynowy. Wystarczy dodać kilka łyżek tego produktu do wody, a następnie taką pastą wyszorować wannę. Po kilku minutach wszystko należy dokładnie wypłukać. Podobne działanie wykazuje również soda oczyszczona, dzięki której z łatwością można pozbyć się kamienia i innych, nieestetycznych zacieków.

Zobacz także: Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

loader