Zamknij

Jak wyczyścić przypalony spód garnka? Wypróbuj ten trik z TikToka

27.04.2022 10:51
Przypalony garnek
fot. Shutterstock

Przypaliłeś garnek? Tiktokerka podpowiada, jak można go jeszcze uratować.

Podczas gotowania mogą przytrafić się różne niespodziewane sytuacje jak np. przypalenie potrawy. Z takim problemem często muszą sobie poradzić nie tylko początkujący kucharze. Danie możemy jeszcze uratować, ale co zrobić z przypalonym garnkiem? W tym przypadku także nie należy od razu wpadać w panikę. Zabrudzone naczynie możemy wyczyścić dzięki różnym domowym trikom. W jaki sposób? Sprawdź, jak to robi jedna z tiktokerek.

Triki z TikToka: jak wyczyścić przypalony spód garnka?

Jeżeli zdarzyło ci się przypalić garnek w czasie gotowania, sięgnij po ten sposób z TikToka. Dzięki niemu z łatwością pozbędziesz się widocznego osadu. Wcześniej warto zaopatrzyć się w jakieś dodatkowe naczynie, na którym będzie można ustawić garnek.

Na początek tiktokerka posypuje tacę sodą oczyszczoną, dodaje do tego płyn do mycia naczyń i ocet. Następnie zalewa wszystko gorącą wodą. Do tego roztworu wkłada garnek na pół godziny i po upływie tego czasu czyści go przy pomocy zmywaka.

Zobacz także: Jak wyczyścić mikrofalówkę? Jak to zrobić domowymi sposobami?

Domowe porady: inne sposoby na przypalony garnek

Czyszczenie przypalonego naczynia bywa trudne, ale niektóre domowe sposoby mogą w tym nam znacznie pomóc. Poza sodą oczyszczoną czy octem skuteczny jest jeszcze kwasek cytrynowy. Jeżeli akurat nie posiadasz tego produktu w swojej kuchni, możesz wypróbować też wyciśnięty sok z cytryny, który działa w podobny sposób. Pamiętaj, aby do czyszczenia garnków nie stosować bardzo szorstkich szczotek lub zmywaków, które mogłyby zarysować ich powierzchnię.

Zobacz także: Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET