Zamknij

Jak wyczyścić legowisko dla psa? Podpowiadamy

15.06.2022 13:19

Zastanawiasz się, jak prawidłowo dbać o legowisko psa? Możesz wykorzystać do tego ten domowy sposób.

Legowisko dla psa
fot. Shutterstock

Podczas sprzątania domu powinniśmy pamiętać także o regularnym czyszczeniu legowiska dla psa. Nasi czworonożni przyjaciele również potrzebują czystego i komfortowego miejsca do wypoczynku, które zapewni im spokój i wygodny sen. Poza tym jest to bardzo ważne ze względów higienicznych. Legowisko to bowiem nie tylko źródło kurzu, ale też różnych drobnoustrojów, które mogą być zagrożeniem zarówno dla zwierzęcia, jak i wszystkich domowników. Jak można je wyczyścić w łatwy sposób? Skorzystaj z naszych wskazówek.

Domowe porady: jak wyczyścić legowisko dla psa?

Legowisko dla psa należy czyścić minimum raz w tygodniu. Wiele osób wykorzystuje do tego specjalne detergenty. Niektóre czworonogi mogą jednak źle reagować na środki chemiczne i tym samym niechętnie korzystać ze swojego posłania. W takiej sytuacji rozwiązaniem może być zastosowanie jednego z produktów spożywczych. Mowa o occie jabłkowym, który doskonale odświeża oraz dezynfekuje różne powierzchnie.

Zanim po niego sięgniemy, warto wcześniej dokładnie wyczyścić posłanie dla psa z sierści oraz innych zabrudzeń. Możemy to zrobić za pomocą specjalnej rolki lub odkurzacza. Następnie wystarczy wlać do dużej miski wodę i dwie łyżki octu jabłkowego, wszystko dokładnie wymieszać i na koniec zanurzyć legowisko w takim płynie. Po upływie kilkunastu minut należy je dokładnie wypłukać i wysuszyć. Ze względu na dość intensywny i drażniący zapach octu, lepiej odczekać kilka godzin, zanim umożliwimy psu ponowne skorzystanie z jego miejsca do spania.

Zobacz także: Sprawdź, jaka rasa psa do ciebie pasuje! 

Domowe porady: o czym pamiętać podczas czyszczenia legowiska?

Przed czyszczeniem legowiska warto czytać dokładnie etykiety z informacją na temat rodzaju materiału, z jakiego zostało ono wykonane. Trzeba także zachować ostrożność podczas stosowania różnych detergentów, które mogłyby spowodować alergię u psa. Do prania możemy wykorzystać np. szare mydło, które jest łagodne dla czworonoga i nie spowoduje u niego podrażnienia skóry. Dobrym pomysłem jest również regularne wietrzenie legowiska na świeżym powietrzu.

Zobacz także: Każda para powinna mieć pupila. Zwierzątko domowe poprawia relacje w związku

loader