Zamknij

Jak wyczyścić fugi w łazience? Ta prosta metoda cię zaskoczy

17.01.2022 14:31

Zastanawiasz się, czym skutecznie wyczyścić fugi, żeby znów były jak nowe? Wypróbuj ten sprawdzony, domowy sposób.

Czyszczenie fug
fot. Shutterstock

Mycie płytek łazienkowych i kuchennych nie należy do najprzyjemniejszych czynności podczas sprzątania domu. Duży problem sprawia często czyszczenie fug. Doprowadzenie ich do porządku zajmuje dużo czasu, a w dodatku uzyskane efekty bywają dalekie od naszych oczekiwań. Na szczęście mamy sposób, dzięki któremu to zadanie będzie znacznie łatwiejsze.

Domowe sposoby: jak wyczyścić fugi w łazience?

Soda oczyszczona ma wiele domowych zastosowań i potrafi być prawdziwym ratunkiem w różnych sytuacjach. Dlaczego więc nie zastosować jej właśnie do mycia fug? Okazuje się, że ten sposób jest niezwykle skuteczny.

Wystarczy, że do 100 ml wody dodamy kilka łyżek sody oczyszczonej, aż powstanie gęsta, jednolita masa. Następnie za pomocą ściereczki lub małej szczotki nakładamy ją delikatnie na fugi i czekamy kilkanaście minut. Po upływie tego czasu pastę zmywamy dokładnie wodą. Ten trik sprawi, że fugi odzyskają swój dawny wygląd. Z powodzeniem możesz go stosować do płytek ściennych i podłóg w łazience, przedpokoju czy w kuchni.

Zobacz także: Jak wyczyścić kabinę prysznicową? Ten domowy sposób jest niezwykle skuteczny

Domowe porady: inne sposoby na czyszczenie fug

Wiele osób do mycia fug zamiast sody stosuje również proszek do pieczenia lub ocet. Poza tym niezbędne podczas ich czyszczenia będą również kuchenne gąbki, ściereczki z miękkich materiałów lub niewielkie szczotki, które pomogą ci się pozbyć trudnych zabrudzeń i plam.

loader