Zamknij

Jak wyczyścić dywaniki samochodowe? Ten trik przyda ci się przed wakacyjną podróżą

21.07.2022 14:31

Poznaj szybki sposób na odświeżenie dywaników samochodowych. Dzięki niemu twoja podróż będzie bardziej komfortowa.

Podróżowanie samochodem
fot. Shutterstock

Tegoroczne lato rozpieszcza nas piękną, słoneczną pogodą. Jeżeli w najbliższym czasie planujesz wybrać się w wakacyjną podróż własnym samochodem, najlepiej przygotuj się do niej z odpowiednim wyprzedzeniem. Przede wszystkim zacznij od przeglądu auta. Poza sprawdzeniem jego stanu technicznego warto także zadbać o wnętrze pojazdu. W czystym samochodzie podróż będzie ci bowiem upływać znacznie przyjemniej. Szczególną uwagę zwróć na dywaniki, które w wyniku częstego użytkowania bardzo łatwo się brudzą. Do ich wyczyszczenia możesz wykorzystać ten domowy sposób.

Domowe sposoby: jak wyczyścić dywaniki samochodowe?

Utrzymanie czystości w aucie bywa trudne. Dotyczy to szczególnie dywaników samochodowych, które są narażone na kurz i inne zabrudzenia. Często nie zdajemy sobie sprawy, że do ich wyczyszczenia możemy wykorzystać domowe sposoby. Jeżeli jesteś zwolennikiem naturalnych środków czystości, możesz sięgnąć po ten popularny produkt.

Chodzi o zwykły ocet, dzięki któremu łatwo usuniesz wszystkie plamy. Poza tym ma on doskonałe właściwości dezynfekujące. Najlepiej wymieszać odrobinę tego produktu z wodą, a następnie przetrzeć nim powierzchnię dywaników za pomocą gąbki lub ścierki. Metoda ta ma jednak jeden minus, a mianowicie zapach octu. Może być on dla niektórych osób drażniący. Zanim więc znów włożymy maty do samochodu, warto chwilę odczekać, aż ulotni się z nich nieprzyjemna woń.

Zobacz także: Jak spakować się na wakacje, by zmieścić wszystkie ulubione ubrania? Znamy sposoby

Wakacje 2022: o czym pamiętać, podróżując samochodem?

Zanim wybierzesz się w podróż, pamiętaj o dokładnym sprawdzeniu stanu auta. Zadbaj też o jego odpowiednie wyposażenie. W przypadku podróżowania z dziećmi postaraj się, aby wyjazd był dla nich jak najmniej uciążliwy. Ich ulubione zabawki czy przytulanki z pewnością umilą im czas spędzony w samochodzie. Jeżeli w trasie będzie towarzyszył wam również pies czy kot, niezbędny może okazać się specjalny transporter, który zapewni im bezpieczną i komfortową podróż.

Zobacz także: Wakacje z psem - o czym trzeba pamiętać?

loader