Zamknij

Na twoim kubku pojawił się osad po herbacie lub kawie? Sprawdź, jak szybko i skutecznie się go pozbyć

24.03.2021 13:39
osad na kubku
fot. ---

Plamy w kubku po wypitej herbacie lub kawie to zmora wielu z nas. Nieestetyczne, ciemne zacieki mogą być trudne do usunięcia szczególnie wtedy, gdy z myciem naczyń zwlekaliśmy kilka dni. W takich sytuacjach polecamy wypróbować kilka domowych sposobów z użyciem kuchennych produktów.

Chcesz pozbyć się zacieków po kawie lub herbacie, które osadziły się na twoim kubku? Zwykły płyn do mycia naczyń może nie rozwiązać problemu. Znacznie lepszym pomysłem będzie zastosowanie jednego z popularnych trików, które stosowały nasze babcie. Sprawdź, jak usunąć ciemne plamy z powierzchni kubka.

Jak usunąć z kubka osad po herbacie i kawie?

Dzięki zastosowaniu poniższych metod już po kilku minutach twój kubek będzie wyglądał jak nowy. Oto najlepsze sposoby na usunięcie z naczynia zacieków po kawie i herbacie.

1. Sól

Osad po kawie albo herbacie możesz usunąć za pomocą soli. Wsyp kilka łyżeczek białego produktu na zwilżoną, szorstką gąbkę, a następnie przecieraj nią środek kubka do momentu, aż będzie całkowicie czysty. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się sól gruboziarnista. 

2. Kwasek cytrynowy

Kwasek cytrynowy to wielofunkcyjny produkt, który doskonale sprawdza się jako specyfik do czyszczenia filiżanek po herbacianym naparze lub kawie. Wlej do brudnego naczynia ciepłą wodę i rozpuść w niej 2 łyżeczki kwasku. Następnie przetrzyj powierzchnię kubka gąbką. Na koniec wylej z niego resztki roztworu.

Zobacz także: Na co zwrócić uwagę, wybierając łóżko do sypialni? Poznaj najciekawsze propozycje

Inny sposób na usunięcie osadu z kubka

Możesz skorzystać z jeszcze jednego triku. Aby go wykonać, będziesz potrzebować proszku do pieczenia. Wsyp do brudnego kubka 2 łyżeczki produktu i nalej do niego odrobinę wody. Gotową pastę rozetrzyj w miejscach, gdzie pojawił się osad i odczekaj kilka minut. Po upływie tego czasu usuń preparat za pomocą wody.

Zobacz, jakie trendy będę królować we wnętrzach w nadchodzącym sezonie!