Zamknij

Jak umyć zmywarkę domowym sposobem? Podpowiadamy

21.03.2022 13:20

Szukasz sprawdzonych środków do mycia zmywarki? Wypróbuj ten naturalny produkt. Jego skuteczność cię zaskoczy.

Zmywarka
fot. Shutterstock

Zmywarka jest niezastąpiona w każdej kuchni. Dzięki niej sprzątanie po wspólnych, rodzinnych posiłkach staje się znacznie łatwiejsze. Aby to urządzenie służyło ci przez dłuższy czas, należy dbać o nie regularnie. Do czyszczenia zmywarki przydatne mogą być różne domowe środki. Jednym z najbardziej skutecznych jest ocet.

Domowe porady: jak wyczyścić zmywarkę domowym sposobem?

Często zapominamy o systematycznym myciu zmywarki, a jest to bardzo ważne dla jej prawidłowej pracy. Wewnątrz tego urządzenia z łatwością gromadzą się bowiem resztki pokarmu, kamień oraz inne osady, dlatego należy je dokładnie czyścić minimum raz w tygodniu.

Pomocny w walce z różnymi zabrudzeniami może być ocet. Wystarczy łyżkę tego produktu wymieszać ze szklanką wody. Następnie takim roztworem przemywamy delikatnie wnętrze zmywarki łącznie z szufladami. Możemy wykorzystać do tego miękkie ścierki z mikrofibry. Aby zapach octu był mniej drażniący, warto dodać do niego odrobinę olejku zapachowego.

Zobacz także: Tych rzeczy nie powinno się myć w zmywarce. Sprawdź, czy popełniasz te błędy

Domowe porady: jak dbać o zmywarkę?

Aby zmywarka pracowała efektywnie, musimy pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim nie należy w niej umieszczać zbyt wielu naczyń. Przeładowanie urządzenia sprawi, że twoje talerze czy szklanki będą niedokładnie umyte. Trzeba mieć również na uwadze to, że nie wszystkie przybory kuchenne nadają się do mycia w zmywarce. Przykładowo drewniane deski czy łyżki pod wpływem wysokiej temperatury mogą szybko ulec uszkodzeniu. Pamiętaj również o systematycznym odkamienianiu urządzenia.

Zobacz także: Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

loader