Zamknij

Jak układać naczynia w zmywarce? Zwróć uwagę na ten szczegół

19.09.2022 14:19
Zmywarka
fot. Shutterstock

Ten błąd podczas korzystania ze zmywarki popełnia wiele osób. Sprawdź, czego dotyczy.

Mycie naczyń w zmywarce pomaga nam zaoszczędzić sporo czasu i pracy. Wiele osób nie zwraca jednak uwagi na to, w jaki sposób układa w niej szklanki, talerze czy sztućce. Wbrew pozorom ma to duże znaczenie, jeżeli zależy nam na tym, aby wszystkie akcesoria były idealnie czyste. Na co zatem warto zwrócić uwagę podczas korzystania ze zmywarki? Zastosuj porady jednej z tiktokerek.

Triki z TikToka: jak układać naczynia w zmywarce?

Portal Wirtualna Polska Kobieta dotarł do nagrania jednej z tiktokerek, która podzieliła się kilkoma wskazówkami odnośnie prawidłowego umieszczania naczyń w zmywarce. Według niej jednym z często popełnianych błędów jest poziome układanie kubków czy szklanek. Przez to będą one umyte niedokładnie, a ponadto może gromadzić się w nich woda.

Takie naczynia najlepiej zatem umieszczać po zewnętrznych stronach kosza dnem do góry. To umożliwi swobodny przepływ wody i ich dokładne umycie. Dzięki temu zawsze będą lśnić czystością.

Zobacz także: Tych rzeczy nie powinno się myć w zmywarce. Sprawdź, czy popełniasz te błędy

Domowe porady: na co uważać, korzystając ze zmywarki?

Podczas korzystania ze zmywarki warto zwrócić także uwagę na to, aby nigdy nie była przeładowana. Wkładając do niej zbyt dużą ilość rzeczy, możemy utrudnić jej pracę, a nawet spowodować poważne uszkodzenie. Jeżeli z twojego urządzenia unosi się nieprzyjemna woń, warto raz na jakiś czas wyczyścić je za pomocą octu. Można również umieścić w nim kilka plastrów cytryny, dzięki którym wszystkie naczynia nabiorą połysku i ładnego zapachu.

Zobacz także: Wrzuć ten produkt do zmywarki. Dzięki niemu szklanki będą błyszczące

RadioZET.pl/kobieta.wp.pl