Zamknij

Jak szybko zdezynfekować gąbkę kuchenną? Oto przydatny trik

22.08.2022 14:23

Gąbka kuchenna to prawdziwe siedlisko bakterii. Jak ją szybko zdezynfekować? Wypróbuj ten prosty trik.

Zmywanie naczyń
fot. Shutterstock

Gąbka do zmywania naczyń to niezwykle przydatny przedmiot w naszych kuchniach. Sprawdza się bowiem nie tylko do czyszczenia talerzy czy sztućców, ale też innych powierzchni. Niestety w wyniku częstego stosowania z łatwością gromadzą się na niej różne drobnoustroje, które mogą negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie. Aby ją szybko zdezynfekować, warto wypróbować działanie tego niezwykłego produktu.

Domowe porady: jak zdezynfekować gąbkę do naczyń?

Gąbka do naczyń to jeden z najbrudniejszych przedmiotów w naszej kuchni, dlatego należy dezynfekować ją regularnie - najlepiej po każdym użyciu. Możemy to zrobić, wykorzystując właściwości olejku cytrynowego. Produkt ten jest często stosowany w celach kosmetycznych do pielęgnacji skóry czy włosów. Okazuje się, że równie dobrze radzi sobie podczas domowych porządków.

Jedyne co musisz zrobić, to nałożyć odrobinę olejku na gąbkę, a następnie wypłukać ją w ciepłej wodzie. Dzięki temu szybko odświeżysz powierzchnię zmywaka i pozbędziesz się z niego nieprzyjemnego zapachu.

Zobacz także: Oto łatwy trik z TikToka na mycie naczyń w zmywarce. Dzięki niemu będą idealnie czyste i lśniące

Domowe porady: inne sposoby na odświeżenie gąbki kuchennej

Zmywak do naczyń możesz również wyczyścić innymi domowymi sposobami. Skutecznym środkiem jest także zwykły ocet o doskonałych właściwościach dezynfekujących. Jeżeli jednak drażni cię jego zapach, możesz wypróbować też sok wyciśnięty z cytryny.

Kolejnym przydatnym produktem jest soda oczyszczona. Wystarczy posypać nią gąbkę i odczekać kilka minut. Na koniec należy umyć zmywak pod bieżącą wodą. 

Zobacz także: Jak zrobić domowe tabletki do zmywarki? To naprawdę proste

loader