Zamknij

Jak szybko wyczyścić blender? Oto genialny z trik z TikToka

14.04.2022 14:02
Blender
fot. Shutterstock

Poznaj łatwy sposób na wyczyszczenie blendera. Będziesz zaskoczony, że jest aż tak skuteczny.

Intensywne przygotowania do Wielkanocy bywają stresujące i czasochłonne. Szczególnie wiele wysiłku wkładamy w przygotowanie świątecznego menu. Przyrządzanie potraw to jedno, ale po nim czeka nas jeszcze sprzątanie kuchennego bałaganu. Jak sobie ułatwić to zadanie? Pomocne mogą okazać się różne triki z TikToka. Na jednym z filmów użytkowniczka tej platformy pokazuje, jak szybko wyczyścić blender. Warto wykorzystać ten sposób w swojej kuchni.

Triki z TikToka: jak szybko wyczyścić blender?

Ten trik z TikToka na szybkie czyszczenie blendera z pewnością przyda ci się przed świętami podczas przyrządzania różnych potraw. Dzięki niemu zaoszczędzisz trochę czasu i szybciej będziesz mógł się skupić na innych zadaniach.

Na początku tiktokerka wlewa do blendera wodę oraz odrobinę płynu do mycia naczyń. Następnie uruchamia urządzenie jak podczas normalnego przygotowywania różnych koktajli. Dzięki temu w całości wypełnia się ono pianą. Na koniec użytkowniczka TikToka dokładnie płucze pojemnik pod bieżącą wodą.

Zobacz także: Jak wyczyścić piekarnik domowymi sposobami?

Domowe porady: czym umyć blender?

Aby wyczyścić blender, nie musisz sięgać po chemiczne środki. Równie przydatne mogą okazać się produkty, które znajdziesz w swojej kuchni. Skuteczny w usuwaniu wszelkich zabrudzeń jest np. sok wyciśnięty z cytryny. Wystarczy wlać odrobinę tego produktu do naczynia, zalać wszystko wodą i dokładnie umyć blender gąbką lub ścierką. Dzięki niemu urządzenie znów będzie wyglądać jak nowe.

Zobacz także: Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET