Zamknij

Jak suszyć pościel? Ten szczegół ma znaczenie

16.05.2022 15:07

Zdarza ci się suszyć pościel na świeżym powietrzu? Sprawdź, jak należy to robić prawidłowo.

Pościel
fot. Shutterstock

Czysta, pachnąca świeżością pościel pomoże nam zapewnić spokojny i komfortowy sen. Aby służyła nam jak najdłużej, musimy pamiętać o jej prawidłowej pielęgnacji. Poza praniem duże znaczenie ma również to, w jaki sposób suszymy pościel. W ciepłe, słoneczne dni wiele osób rezygnuje ze stosowania suszarki i decyduje się rozwiesić wyprane poszewki na zewnątrz. W takim przypadku warto wziąć pod uwagę ten szczegół.

Domowe porady: jak prawidłowo suszyć pościel?

Suszenie pościeli na świeżym powietrzu ma kilka zalet. Przede wszystkim jest to dobre rozwiązanie dla tych kompletów, które są wykonane z delikatnego materiału. Poza tym pościel w takich warunkach dość szybko wysycha.

Rozwieszając ją na balkonie czy w ogrodzie, warto jednak pamiętać o tym, aby wcześniej odwrócić ją na lewą stronę i nie narażać jej na silne działanie promieni słonecznych. Szczególnie jest to ważne w przypadku kolorowej pościeli z nadrukami, która pod wpływem słońca może łatwo wyblaknąć.

Zobacz także: Jaką pościel warto wybierać latem? Oto najlepsze propozycje

Domowe porady: jak dbać o pościel?

Odpowiednia pielęgnacja pościeli sprawi, że będzie służyła ci przez długi czas. Warto zawsze dokładnie czytać zalecenia producenta na etykietach dotyczące jej prania czy prasowania, dzięki temu unikniemy błędów. Niektóre tkaniny, jak np. jedwab, są bardzo delikatne, więc w takim przypadku trzeba zachować szczególną ostrożność. Taką pościel należy prać w niskich temperaturach z zastosowaniem bardzo łagodnych środków.

Przed prasowaniem warto dokładnie wytrzepać wszystkie poszewki, dzięki czemu pozbędziemy się większych zagnieceń. Możemy także samodzielnie przygotować domowy płyn na bazie wody, octu oraz olejku zapachowego, który również pomoże nam wygładzić materiał.

Zobacz także: Tiktokerka pokazała, jak zmienić pościel w kilka sekund. Wypróbuj ten trik

loader