Zamknij

Jak się pozbyć śladu po szklankach na stole? Oto trik z TikToka, który warto znać

22.07.2022 15:13
Czyszczenie stołu
fot. Shutterstock

Denerwują cię ślady po szklankach odbite na stole? Ten łatwy sposób z TikToka pomoże ci szybko uporać się z tym problemem.

Stół to jeden z tych mebli w domu, o który należy regularnie dbać. Częste korzystanie z niego sprawia, że bardzo łatwo ulega on zabrudzeniu. Szczególnie trudne do usunięcia są plamy po szklankach i kubkach. Jeżeli dotychczasowe środki nie przyniosły rezultatu, możesz wypróbować ten trik jednej z tiktokerek. To prosty sposób, po który z pewnością będziesz sięgać częściej podczas sprzątania domu.

Triki z TikToka: jak szybko wyczyścić stół?

Nieestetyczne plamy na stole to częsty problem po codziennych posiłkach i rodzinnych uroczystościach. Ich usunięcie bywa niezwykle trudne - szczególnie wtedy, jeżeli mamy do czynienia z drewnianym meblem. W takim przypadku trzeba zachować ostrożność, aby nie uszkodzić jego delikatnej powierzchni. Jeżeli chcesz się szybko pozbyć takich zabrudzeń, możesz sięgnąć po łatwy trik z TikToka.

Na początek użytkowniczka tej platformy kładzie kuchenną ścierkę na plamie, po czym prasuje ją kilka razy żelazkiem. Następnie wciera w zabrudzone miejsce odrobinę oliwy z oliwek i powtarza prasowanie. Zobaczcie, jakie to zrobić krok po kroku.

Zobacz także: Chcesz odświeżyć kanapę i pozbyć się z niej plam? Mamy na to skuteczny sposób

Domowe porady: jak dbać o drewniany stół?

Podczas czyszczenia drewnianego stołu trzeba pamiętać o kilku istotnych zasadach. Przede wszystkim do jego mycia używaj tylko gąbek i szmatek z miękkich materiałów, aby nie porysować jego powierzchni. Drewno źle reaguje na wilgoć, dlatego używanie dużej ilości wody czy innych środków czyszczących nie jest w tym przypadku wskazane. Poza tym, aby uniknąć zarysowania powierzchni stołu, warto zaopatrzyć się w specjalne podkładki pod szklanki i talerze lub obrus, które nie tylko ochronią twój mebel przed uszkodzeniem, ale też mogą być dodatkowym elementem dekoracyjnym we wnętrzu.

Zobacz także: Jak odświeżyć dywan domowym sposobem? Poznaj ten łatwy trik