Zamknij

Wsyp ten produkt do pralki. Łatwiej pozbędziesz się pleśni

13.10.2022 10:44

Oto przydatny sposób na szybkie odświeżenie pralki. Warto stosować go regularnie.

Czyszczenie pralki
fot. Shutterstock

Dzięki pralce nasze ubrania zawsze są idealnie czyste i pachnące. Często zapominamy jednak o tym, że to urządzenie również wymaga częstego czyszczenia. Do odświeżenia jego wnętrza możemy wykorzystać domowe sposoby. Skuteczne w tym przypadku mogą być różne produkty spożywcze. Jeden z nich z pewnością znajdziesz w swojej kuchni.

Jak odświeżyć pralkę? Sięgnij po ten sposób

Pleśń w pralce to problem, który może pojawić się z wielu przyczyn. Najczęściej wynika on rzadkiego wietrzenia wnętrza pralki. Złą praktyką jest także trzymanie mokrych ubrań w urządzeniu po zakończeniu prania. W takich wilgotnych warunkach pleśń rozwija się bowiem bardzo szybko.

Do wyczyszczenia pralki możemy wykorzystać ten domowy trik. Wystarczy wsypać do bębna kilka łyżeczek sody oczyszczonej, pamiętając również o miejscach przy gumowej uszczelce. Następnie należy wybrać odpowiedni program i nastawić pranie w taki sposób, jak to robimy na co dzień. To szybki sposób na odgrzybienie pralki. Poza tym pomoże nam pozbyć się z niej nieprzyjemnego zapachu.

Zobacz także: Czy zbyt częste pranie może zniszczyć ubrania? Te błędy podczas prania popełniamy wszyscy

Jak wyczyścić pralkę? Inne domowe sposoby

Do odświeżenia pralki możesz wykorzystać też inne domowe sposoby. Dużą skuteczność w takim przypadku wykazuje zwykły ocet. Możesz przemyć nim wnętrze bębna lub wlać go do komory na płyn, a następnie nastawić pranie. Natomiast w walce z trudnym osadem z kamienia może okazać się przydatny kwasek cytrynowy. Produkt ten świetnie radzi sobie z tego typu zabrudzeniami i pozwala zachować urządzenie idealnie czyste.

Zobacz także: Włóż chusteczkę nawilżaną do pralki. Ta metoda przyda się szczególnie właścicielom zwierząt

loader