Zamknij

Jak prać ręczniki plażowe? Podpowiadamy

13.06.2022 15:19

Ręczniki plażowe to obowiązkowy element wakacyjnego ekwipunku. Jak je prawidłowo prać, aby zawsze były świeże i pachnące? Skorzystaj z naszych porad.

Ręcznik plażowy
fot. Shutterstock

Ciepłe dni chętnie wykorzystujemy na plażowanie. Relaks nad wodą to bowiem doskonały sposób na rodzinne spędzanie czasu wolnego. Po kąpieli w morzu czy jeziorze uwielbiamy otulić się ciepłym, pachnącym ręcznikiem. Wiele osób zastanawia się, jak należy dbać o te wakacyjne akcesoria, aby służyły nam dłużej niż przez jeden sezon. Duże znaczenie ma w tym przypadku to, w jaki sposób je pierzemy. Sprawdź, jak to robić prawidłowo.

Domowe porady: jak prać ręczniki plażowe?

Przede wszystkim przed włożeniem ręczników do pralki, należy je dokładnie wytrzepać z piasku i innych zanieczyszczeń. Najlepiej prać je w temperaturze ok. 40 stopni Celsjusza z zastosowaniem łagodnych środków, aby nie uszkodzić ich delikatnych włókien i kolorów.

Jeżeli zależy ci na tym, aby ręczniki były po praniu miękkie i pachnące, warto wsypać do bębna odrobinę sody oczyszczonej. Produkt ten skutecznie pochłonie nieprzyjemną woń i doskonale odświeży materiał. Warto pamiętać również o tym, aby pranie ręczników robić po każdym powrocie z plaży.

Zobacz także: Ten błąd często popełniamy podczas prania. Sprawdź, dlaczego nie należy tego robić

Domowe sposoby: jak suszyć ręczniki plażowe?

Ręczniki plażowe po wyjęciu z pralki najlepiej suszyć na świeżym powietrzu. Nie należy jednak wieszać ich w miejscu, gdzie będą narażone na działanie silnych promieni słonecznych, bowiem przez to szybko staną się wyblakłe. Po wysuszeniu warto ułożyć je na półkach wraz z kawałkami mydła np. z nutą lawendy lub cytrusów, dzięki czemu po wyjęciu z szafki zawsze będą świeże i pachnące.

Zobacz także: Pranie butów w pralce. Jak zrobić to bezpiecznie?

loader