Zamknij

Jak pozbyć się zacieków na kanapie? Wystarczy ten prosty trik

02.08.2022 15:37
Czyszczenie sofy
fot. Shutterstock

Jak łatwo i szybko usunąć zacieki z kanapy? Ten domowy sposób jest naprawdę skuteczny. Wypróbuj go w swoim mieszkaniu.

Kanapa to serce każdego salonu. Jest niezwykle praktycznym meblem, który może pełnić wiele funkcji. Czasami sprawdza się jako wygodne siedzisko podczas wizyty gości czy popołudniowego relaksu przed telewizorem. Innym razem zamienia się w idealne miejsce do krótkiej drzemki po pracy albo istny plac zabaw dla dzieci. Wszystkie te sytuacje sprawiają, że kanapa łatwo ulega zabrudzeniu. Aby pozbyć się z niej nieestetycznych zacieków, możesz wykorzystać ten prosty babciny trik.

Domowe porady: jak pozbyć się zacieków z kanapy?

Usuwanie zacieków z kanapy bywa problematyczne, o czym pewnie mogłeś się przekonać wiele razy. W takich sytuacjach najczęściej odruchowo sięgamy po różne detergenty, co nie zawsze kończy się pomyślnie. Wybierając odpowiedni środek czyszczący, zawsze warto upewnić się, że nie spowoduje on wyblaknięcia tapicerki.

Do usuwania wszelkich plam mogą ci się przydać również domowe środki. Skuteczna w walce z takimi zaciekami jest m.in. mąka ziemniaczana. Ten trik, dawniej chętnie stosowany przez nasze babcie, warto wypróbować również w swoim domu. Wystarczy posypać tym produktem sofę i odczekać pół godziny. Po upływie tego czasu należy zmyć go za pomocą mokrej ścierki lub gąbki. Efekt z pewnością przerośnie twoje oczekiwania.

Zobacz także: Jak wyczyścić szklany wazon? Oto przydatny trik z TikToka 

Domowe porady: jak odświeżyć kanapę?

Jeżeli zależy ci na tym, aby kanapa służyła ci jak najdłużej, musisz o nią regularnie dbać. Zanim sięgniesz po profesjonalne środki, warto wypróbować też domowe metody, które często przynoszą równie zadowalające rezultaty. Do odświeżenia kanapy możesz wykorzystać m.in. sodę oczyszczoną albo kwasek cytrynowy. To dobry sposób na to, aby nie tylko usunąć różne zabrudzenia, ale też pozbyć się z sofy nieprzyjemnego zapachu.

Zobacz także: Ten błąd podczas odkurzania domu popełniamy często. O czym mowa?