Zamknij

Chcesz pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z lodówki? Wypróbuj trik z torebką herbaty

26.02.2021 13:31
torebka herbaty
fot. Shutterstock

Nie wiesz, jak pozbyć się uporczywego zapachu z chłodziarki? Wypróbuj ulubioną metodę naszych babć z torebką herbaty w roli głównej. Ten prosty sposób ułatwi ci życie.

Nieprzyjemna woń podczas otwierania lodówki to problem, którego doświadczył każdy z nas. Czasami zdarza się, że mimo wyjęcia całej zawartości chłodziarka nadal brzydko pachnie. Jednym z najskuteczniejszych rozwiązań w takich przypadkach jest zastosowanie triku z użyciem torebki herbaty.

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z lodówki?

Przez zepsute jedzenie przechowywane w lodówce z jej wnętrza może wydobywać się brzydki zapach. Tuż po wyjęciu produktów i oczyszczeniu urządzenia warto wykorzystać darmowy trik, dzięki któremu szybko pozbędziesz się uporczywej woni. Do tego potrzebna ci będzie tylko zużyta torebka po herbacie.

Herbata może mieć wiele zastosowań. Okazuje się, że tak jak kawa doskonale sprawdza się w roli pochłaniacza aromatów i wilgoci. Jeśli dokucza ci woń cebuli, czosnku lub nieświeżego jedzenia w lodówce, włóż do niej zużytą torebkę herbaty.

Zobacz także: Ta kobieta została okrzyknięta najgorętszą mamą w sieci. Zachwyca swoją urodą

Sposób na brzydki zapach w lodówce - trik z torebką herbaty

Torebka herbaty potrzebna do zastosowania tej prostej metody powinna być wcześniej zalana gorącą wodą i pozostawiona w suchym miejscu. Kiedy już wyschnie, połóż ją wewnątrz lodówki. Jak informuje serwis kobieta.onet.pl, po odczekaniu dobry herbata całkowicie pochłonie zapach i wilgoć.

Zobacz, jakie trendy będę królować we wnętrzach w nadchodzącym sezonie! 

źródło: kobieta.onet.pl