Zamknij

Jak myć sztućce w zmywarce? Ten trik z TikToka znacznie ci to ułatwi

07.09.2022 11:11

W jaki sposób wkładać sztućce do zmywarki? Ten sposób tiktokerki z pewnością cię zaskoczy.

Sztućce w zmywarce
fot. Shutterstock

TikTok to prawdziwa kopalnia różnych trików, które mogą okazać się niezwykle przydatne w codziennym życiu. Użytkownicy tej platformy chętnie dzielą się swoimi domowymi sposobami na organizację i sprzątanie mieszkania. Dużą popularnością cieszy się wśród nich lifehack dotyczący mycia sztućców w zmywarce. Sprawdź, na czym dokładnie polega.

Triki z TikToka: jak myć sztućce w zmywarce?

Do nagrania tiktokerki o pseudonimie @blondbutterfly2n dotarł portal Wirtualna Polska Kobieta. Influencerka podzieliła się prostym trikiem na czyszczenie sztućców, który warto wykorzystać również w swojej kuchni.

Większość osób myje widelce czy noże w zmywarce, wkładając je pionowo do specjalnych koszyczków z otworami. Okazuje się jednak, że niektóre z takich pojemników można zastosować jeszcze w inny sposób.

Jeśli przekręcisz pojemnik w drugą stronę i otworzysz, możesz je ułożyć poziomo – radzi tiktokerka.

Zobaczcie opublikowany przez nią film, który na platformie TikTok zdobył już tysiące polubień.

Zobacz także: Jak wyczyścić ekspres do kawy? Ten trik jest niezwykle skuteczny

Domowe porady: sposób na lśniące sztućce

Jeżeli zależy ci na tym, aby twoje sztućce były idealnie czyste i nabrały pięknego połysku, warto włożyć do zmywarki również połówkę cytryny. Sok z tego owocu doskonale nabłyszczy ich powierzchnię.

Podobny efekt uzyskasz, zanurzając widelce czy łyżki w wodzie z dodatkiem kwasku cytrynowego lub sody oczyszczonej. Na koniec wszystkie sztućce należy dokładnie wypłukać i wypolerować miękką ściereczką.

Zobacz także: O tym zapominamy podczas sprzątania kuchni. To może źle wpłynąć na nasze zdrowie

loader

RadioZET.pl/kobieta.wp.pl