Zamknij

Nałóż ten produkt na dywan. Szybko pozbędziesz się trudnych plam

24.10.2022 12:02

Chcesz szybko doprowadzić dywan do porządku? Z tym trikiem z TikToka będzie to znacznie łatwiejsze.

Czyszczenie dywanu
fot. Shutterstock

Podczas sprzątania domu sporo czasu upływa nam na praniu dywanów. Szczególnie trudne do wyczyszczenia są te w jasnych kolorach, na których widać najmniejszą plamę. Aby usunąć wszelkie zabrudzenia, możemy wypróbować ten trik z TikToka. Użytkowniczka tej platformy pokazała, jak wyczyścić dywan w dość nietypowy sposób.

Jak wyczyścić dywan? Oto zaskakujący trik

Aby twój dywan był wizytówką salonu czy sypialni, musisz o niego odpowiednio dbać. Szybkim sposobem na jego odświeżenie może być zastosowanie tabletek do zmywarki. Okazuje się, że są one przydatne nie tylko do mycia naczyń. Z pewnością warto wypróbować ich działanie również w tym przypadku.

Najpierw tiktokerka zalewa tabletkę ciepłą wodą, aby kapsułka uległa rozpuszczeniu. Następnie na pokrywkę od garnka nakłada ściereczkę z mikrofibry, moczy ją w gotowym płynie i dokładnie wyciera nią zabrudzoną powierzchnię. Warto pamiętać o tym, aby przed tą czynnością starannie odkurzyć dywan, co znacznie ułatwi nam jego czyszczenie.

Zobacz także: Jak usunąć plamy i zacieki z drewnianego stołu? Poznaj sprawdzone sposoby

Inne sposoby na odświeżenie dywanu

Do odświeżenia dywanu mogą nam się przydać różne domowe środki. Od czasu do czasu warto posypać go sodą oczyszczoną, która nie tylko usuwa trudne plamy, ale też likwiduje brzydkie zapachy. Uciążliwe zabrudzenia na dywanie wyczyścimy także za pomocą octu albo kwasku cytrynowego. Zaskakująco dobre efekty może przynieść również zastosowanie pianki do golenia.

Zobacz także: Czyszczenie dywanu z długim włosiem to prawdziwa katorga. Jak zrobić to szybko i skutecznie?

loader