Zamknij

Jak wyczyścić okap kuchenny? Oto zaskakujący trik

19.10.2022 11:48

Twój okap wymaga natychmiastowego wyczyszczenia? Pomoże ci w tym ten domowy sposób.

Czyszczenie okapu
fot. Shutterstock

Podczas kuchennych porządków warto pamiętać o dokładnym wyczyszczeniu okapu kuchennego. Często pomijamy go przy sprzątaniu, a jest to niewątpliwie jeden z najbrudniejszych przedmiotów w naszej kuchni. Z łatwością gromadzą się na nim różne zabrudzenia, których trudno się pozbyć bez pomocy profesjonalnych środków. Aby urządzenie znów lśniło czystością, warto wypróbować ten prosty, a jednakowo dość zaskakujący domowy trik.

Jak wyczyścić okap kuchenny? Wypróbuj ten sposób

Pewnie nieraz czyszcząc okap kuchenny, przekonałeś się o tym, jak czasochłonne bywa to zadanie. Okazuje się, że istnieje trik, dzięki któremu znów będzie lśnił czystością. Jak podaje portal Wirtualna Polska Kobieta, jednym ze sposobów na doprowadzenie tego urządzenia do porządku może być zastosowanie… oliwy z oliwek.

W pierwszej kolejności należy przetrzeć tym produktem kratkę urządzenia, a następnie ułożyć na niej mokrą ścierkę z mikrofibry. Po upływie 10 minut całą powierzchnię warto jeszcze przetrzeć gąbką i wypolerować ręcznikiem. Dla wielu osób ten trik może wydać się zaskakujący, ale z pewnością nie zaszkodzi go wypróbować podczas sprzątania domu.

Zobacz także: Czym myć lodówkę, aby usunąć z niej brud i nieprzyjemny zapach? Poznaj najlepszy sposób 

Inne domowe sposoby na wyczyszczenie okapu

Do wyczyszczenia okapu możesz zastosować także inne popularne produkty spożywcze z twojej kuchni. Jednym z nich jest soda oczyszczona. Możesz wymieszać ją z wodą, aby uzyskać gęstą konsystencję. Następnie gotową pastę wystarczy nałożyć na kratkę urządzenia i całość wyszorować przy pomocy ścierki lub gąbki. Równie skuteczny w przypadku takich zabrudzeń jest zwykły ocet wymieszany z wodą, którym wystarczy spryskać zabrudzoną powierzchnię.

Zobacz także: Jak wyczyścić mikrofalówkę? Jak to zrobić domowymi sposobami?

loader

RadioZET.pl/kobieta.wp.pl