Zamknij

Do czego wykorzystać masło orzechowe? Przyda ci się nie tylko w kuchni

29.07.2022 13:38
Masło orzechowe
fot. Shutterstock

Masło orzechowe to znakomity przysmak na śniadanie. Okazuje się jednak, że jego zastosowanie nie musi ograniczać się tylko do celów kulinarnych. Sprawdź, do czego jeszcze może ci się przydać.

Masło orzechowe to przysmak, który cieszy się dużą popularnością nie tylko w kuchni amerykańskiej. Sprawdza się jako składnik ciast i deserów. Jest również smacznym dodatkiem do kanapek. Co ciekawe, produkt ten może mieć także inne zastosowanie. Jedna z tiktokerek pokazała, jak można wykorzystać go również w... domowych porządkach. Dla wielu osób może być to zaskoczeniem, ale z pewnością nie zaszkodzi sięgnąć po ten trik również w swoim domu.

Triki z TikToka: do czego wykorzystać masło orzechowe?

Miłośnicy masła orzechowego cenią je nie tylko za unikalny smak, ale też wartość odżywczą. Produkt ten jest bowiem bogaty w witaminy A, E i C, liczne minerały oraz błonnik pokarmowy, który wspomaga metabolizm organizmu. Okazuje się, że warto mieć go w domu również z innych powodów. Może się on bowiem sprawdzić jako znakomity środek do czyszczenia drewnianych mebli. Aby pozbyć się z kuchennego stołu śladów po kubkach czy innych naczyniach, wypróbuj ten prosty sposób z TikToka.

Na początku użytkowniczka tej platformy nakłada masło orzechowe na zabrudzoną powierzchnię za pomocą zwykłej ścierki. Następnie dokładnie poleruje stół ręcznikiem papierowym. Dzięki temu wszelkie ślady są mniej widoczne, a stół znów wygląda jak nowy. Zobaczcie, jakie to proste.

Zobacz także: Masło orzechowe jest najlepszą alternatywą dla tabletki nasennej 

Inne pomysły na zastosowanie masła orzechowego w domu

Jeżeli myślałeś, że na tym kończą się możliwości wykorzystania masła orzechowego, to jesteś w błędzie. Produkt ten ma o wiele więcej domowych zastosowań. Może ci się przydać do maskowania wszelkich zarysowań na drewnianej podłodze czy szafkach. Poza tym warto go wykorzystać do usuwania różnych lepkich etykiet np. ze słoików po przetworach czy szklanych butelek.

Zobacz także: Co się stanie, jeśli będziesz jeść masło orzechowe codziennie? Efekty cię zaskoczą