Zamknij

Denerwuje cię nieprzyjemny zapach ze zlewu? Tiktokerka ma na to sprawdzony sposób

20.04.2022 14:50

Jak pozbyć się uciążliwego zapachu ze zlewozmywaka? Wypróbuj ten trik z TikToka.

Zlewozmywak
fot. Shutterstock

Kuchnia to miejsce, w którym przenikają się różne - często nieprzyjemne zapachy. Szczególnie uciążliwa jest brzydka woń z kuchennego zlewu. Najczęściej bywa ona wynikiem osadzania się w rurach resztek pokarmów lub nieprawidłowej instalacji. W takiej sytuacji pomocny może okazać się ten trik z TikToka. Użytkowniczka tej platformy pokazuje, jak szybko domowym sposobem pozbyć się tego problemu.

Triki z TikToka: jak pozbyć się uciążliwego zapachu ze zlewozmywaka?

Tiktokerka pokazuje, że w walce z nieprzyjemnym zapachem ze zlewu pomocne mogą być różne domowe produkty. Warto wypróbować ich działanie w swojej kuchni. Ten trik najlepiej stosować przynajmniej raz w tygodniu, dzięki czemu skutecznie pozbędziemy się przykrej woni.

Na początek użytkowniczka platformy wsypuje do odpływu sodę oczyszczoną. Następnie zalewa ją kilka razy białym octem, w wyniku czego powstaje widoczna piana. Na koniec wszystko polewa gorącą wodą. Przekonajcie się, jakie to proste.

Zobacz także: O tym zapominamy podczas sprzątania kuchni. To może źle wpłynąć na nasze zdrowie

Domowe porady: inne sposoby na nieprzyjemny zapach w kuchni

Aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z kuchni, warto wypróbować jeszcze inne sprawdzone metody. Skuteczne może okazać się rozsypanie sody oczyszczonej na blacie lub stole. Produkt ten doskonale pochłania nieprzyjemną woń. Dobrym pomysłem jest również zagotowanie w wodzie kilku skórek od cytrusów. Dzięki temu pomieszczenie wypełni się pięknym, owocowym aromatem.

Zobacz także: Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

loader