Zamknij

Czyścisz te powierzchnie za pomocą octu? Lepiej tego nie rób

20.09.2022 11:38
Ocet
fot. Shutterstock

Chętnie sięgasz po ocet podczas domowych porządków? Zastosowanie tego produktu nie zawsze jest jednak dobrym pomysłem.

Utrzymanie porządku w domu bywa nie lada wyzwaniem. Aby sobie ułatwić to zadanie, często sięgamy po różne domowe środki. Jednym z nich jest ocet o doskonałym działaniu dezynfekującym. Okazuje się jednak, że w niektórych przypadkach jego wykorzystanie może przynieść więcej szkody niż pożytku. Sprawdź, jakich powierzchni nie należy czyścić przy użyciu tego produktu.

Domowe porady: na co uważać podczas stosowania octu?

Ocet ma szerokie domowe zastosowanie, jednak do mycia niektórych powierzchni warto wykorzystać inne preparaty. Jak podaje portal Wirtualna Polska Kobieta, nie powinniśmy czyścić octem ekranów telewizorów, laptopów czy smartfonów, bowiem może on uszkodzić te urządzenia.

Ze stosowania tego produktu lepiej zrezygnować również w przypadku powierzchni marmurowych oraz drewnianych. W przeciwnym razie istnieje ryzyko, że pozostawi on na nich trwałe ślady.

Zobacz także: Jak wyczyścić mikrofalówkę? Jak to zrobić domowymi sposobami?

Domowe porady: jak wykorzystać ocet podczas sprzątania?

Ocet jest niezwykle skuteczny w usuwaniu tłustych zabrudzeń. Przed zastosowaniem najlepiej rozrobić go z wodą. Ten produkt może przydać się w kuchni do mycia talerzy lub garnków. Warto wykorzystać go również do odświeżenia zmywarki. Właściwości octu z pewnością docenimy także podczas prania odzieży. Ten domowy środek nie tylko z łatwością wywabia trudne plamy, ale też pomaga zachować intensywny kolor ubrań.

Zobacz także: Oto szybki trik z TikToka na wyczyszczenie lustra. Będzie lśniło jak nigdy wcześniej

RadioZET.pl/kobieta.wp.pl