Zamknij

3 częste błędy, które popełniasz przy prasowaniu. Sprawdź, na co uważać

21.10.2021 14:39
Prasowanie
fot. Shutterstock

Co zrobić, aby prasowanie stało się łatwiejsze? Na pewno musisz unikać tych błędów.

Prasowanie nie należy do ulubionych czynności domowych. Szczególnie rano, gdy nie mamy na nie zbyt wiele czasu, a chcemy jak najlepiej się zaprezentować. W takich sytuacjach wiele osób sięga po różne proste triki na szybsze prasowanie ubrań. Patrzysz w lustro, a twoja koszula nadal wygląda na wygniecioną? Może to wynikać z wielu różnych czynników. Podpowiadamy, jakich błędów należy unikać podczas prasowania - dzięki temu stanie się ono dla nas znacznie łatwiejsze.

Źle rozwieszone pranie

Zanim przejdziesz do prasowania warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób wieszasz pranie. Jeżeli robisz to niestarannie, twoje rzeczy będą dużo bardziej wygniecione, a tym samym trudniejsze do wyprasowania.

Takie ubrania, jak koszule, sukienki, marynarki itp. warto najpierw powiesić na wieszakach, a następnie pozostawić do wyschnięcia. Dzięki temu unikniemy większych zagnieceń i niepotrzebnych nerwów podczas ich prasowania.

Lekceważenie metek

Często zdarza nam się zapominać o czytaniu metek, które dostarczają wiele istotnych informacji dotyczących tkanin i ich prasowania. Mogą zawierać np. wytyczne odnośnie stosowania określonej temperatury żelazka. Zanim więc przystąpisz do pracy, staraj się zawsze sprawdzać oznaczenia na materiałach, dzięki temu unikniesz przykrych niespodzianek.

Prasowanie suchych materiałów

Prasowanie niektórych tkanin będzie znacznie łatwiejsze, jeśli wcześniej delikatnie je zwilżymy. Przy trudnych materiałach warto stosować parę wodną, która znakomicie wygładza wszystkie zagniecenia. Jakie błędy w czasie prasowania popełniacie najczęściej?