Zamknij

Dlaczego twoje mieszkanie jest wciąż zakurzone? Poznaj 3 najczęstsze przyczyny

03.03.2021 12:42
brudny dom
fot. Shutterstock

Masz dosyć wszechobecnego kurzu w swoim domu? Często zdarza się, że po usunięciu go po zaledwie kilku godzinach znów zaczyna się gromadzić. Zdradzamy, skąd bierze się ten problem i podpowiadamy, jak się z nim uporać.

Osadzający się w mieszkaniu kurz to zmora wielu z nas. Jeżeli wciąż go widzisz i nie jesteś zadowolony z efektów sprzątania, to znak, że być może zapomniałeś o wyczyszczeniu kilku rzeczy, które są największymi siedliskami roztoczy. Kiedy je usuniesz, codzienne sprzątanie nie będzie już konieczne.

3 rzeczy, w których zbiera się najwięcej kurzu

Aby zminimalizować rozprzestrzenianie się kurzu w domu, dokładnie oczyść niżej wymienione elementy.

1. Rolety, żaluzje i zasłony

Niestety często zapominamy o tym, że nie tylko meble mogą być siedliskiem kurzu. Dużo zanieczyszczeń znajdziemy na zasłonach, żaluzjach czy materiałowych roletach. Jeżeli chcesz pozbyć się roztoczy, kolejne sprzątanie domu rozpocznij od czyszczenia ozdób okiennych.

2. Kartony i książki

Sporo kurzu gromadzi się na książkach, przechowywanych przez wiele lat zdjęciach i kartonach. Zapewniamy cię, że szybko i skutecznie uporasz się z rozprzestrzeniającymi się roztoczami dzięki regularnemu czyszczeniu papierowych elementów w swoim domu.

2. Dywany

Każdy, kto posiada dywan, powinien przynajmniej raz na 2 miesiące go wytrzepać. Niestety wiele osób o tym zapomina lub twierdzi, że użycie odkurzacza w zupełności wystarczy. To błąd. Zanieczyszczenia wnikają w głąb tkaniny i zwykły sprzęt ich nie usunie. Poza trzepaniem polecamy regularnie prać wszystkie dywany.

Zobacz także: Jak urządzić sypialnię na poddaszu? Podpowiadamy!

Jak skutecznie pozbyć się kurzu?

Do usuwania kurzu przyda się środek czyszczący dostosowany do rodzaju powierzchni. Do tego konieczne będzie zastosowanie czystej szmatki. W przypadku roztoczy osadzających się np. na karniszach warto użyć specjalnej miotły do kurzu.

Zobacz, jakie trendy będę królować we wnętrzach w nadchodzącym sezonie!