Zamknij

Na dachu magazynu IKEA powstała pasieka dla 100 tysięcy pszczół. Marka zrobiła to w ważnym celu

10.06.2021 13:52
ikea
fot. Shutterstock

Marka IKEA zorganizowała kolejną proekologiczną akcję. Tym razem jej przedstawiciele postawili na dachu swojego magazynu 2 ule dla pszczół. Ta wyjątkowa inicjatywa zdobyła ogromne uznanie wśród Polaków.

Firma IKEA już od kilku lat udowadnia nam, że los naszej planety nie jest jej obojętny. W związku z tym regularnie tworzy rozwiązania, które mają zachęcić nas do życia w duchu eko. Ostatnio pracownicy popularnego brandu w ramach strategii People & Planet Positive zadbali o los pszczół, tworząc dla nich ogromną pasiekę. W ten sposób szwedzki gigant chce przyczynić się do zwiększenia liczby tych cennych owadów i wpłynąć na naszą edukację ekologiczną.

Pszczoły zamieszkały na dachu IKEA

Pszczoły odgrywają szczególnie ważną rolę w naszym ekosystemie. Ich zadaniem jest zapylanie roślin uprawnych potrzebnych do produkcji pożywienia. Okazuje się jednak, że liczba tych owadów w ostatnim czasie lawinowo spada. Jeśli ta tendencja się utrzyma, życie na ziemi może być zagrożone. Aby zwiększyć naszą świadomość w tej kwestii, firma IKEA wystartowała z niecodzienną inicjatywą.

Na dachu magazynu IKEA w Jankach pojawiła się pasieka składająca się z dwóch uli przeznaczonych dla 100 tysięcy pszczół. Dzięki zamontowanym kamerom klienci firmy mogą obserwować życie owadów. Relacja na żywo wyświetlana jest w restauracji sklepu IKEA w Jankach.

Zobacz także: IKEA wprowadza do oferty pokrowce na sofy wykonane z używanych jeansów. Kupimy je już niebawem

Pasieka na dachu IKEA w Jankach

Pszczołami znajdującymi się w pasiece na dachu magazynu IKEA zajmuje się zespół specjalistów jednej z firm zajmujących się produkcją i sprzedażą naturalnego miodu. Co sądzicie o najnowszej inicjatywie szwedzkiej marki?

Zobacz, jakie trendy będę królować we wnętrzach w nadchodzącym sezonie!