Zamknij

Przenieś scenografię z koncertu Bovskiej do swojego domu

05.04.2016 22:14
GreenBells
fot. materiały prasowe

Piękny i wyjątkowy las na własność? To możliwe. Unikalna kompozycja zamknięta w słoiku to najmodniejszy dodatek tego sezonu

Koncert Bovskiej w warszawskim Syrenim Śpiewie był bardzo udany nie tylko pod względem wokalnym. Nie sposób było nie zwrócić uwagi na wyjątkową scenografię. Na niewielkiej przestrzeni stworzono naturalną kompozycję, która sprawiła, że każdy ze słuchaczy mógł poczuć się jak w małym ogrodzie botanicznym

GreenBells - warto zapamiętać tę nazwę z kilku powodów. Przede wszystkim jest to rozwiązanie, które stanowi doskonałą alternatywę dla wszystkich osób, które pragną mieć w swoim mieszkaniu lub miejscu pracy naturalną roślinę, ale nie podobają im się tradycyjne kwiaty doniczkowe. Po drugie - nie sposób nie zauważyć, że design jest nowoczesny, lekki i będzie pasował niemal do każdego wnętrza. Ostatni i dla wielu osób być może najważniejszy argument przemawiający dla Greenbells - nie trzeba zaawansowanych technik ani wielu godzin, żeby pielęgnować te rośliny.

- Głównym warunkiem jest zapewnienie odpowiedniej wilgotności wewnątrz szklanego pojemnika. Średnio 2 razy w tygodniu podlewamy i zraszamy wewnątrz nich wilgotną mgiełkę za pomocą rozpylacza. Można też ustawić rośliny w pobliżu nawilżacza. Każde stanowisko będzie odpowiednie, pamiętajmy aby słoiczki trzymać z dala od źródeł ciepła. Czasami szklane naczynia stają się zaparowane na skutek różnicy temperatur co jest normalnym zjawiskiem. Należy w tedy uchylić wieko i dać pooddychać naszym roślinkom. Preferencje w stosunku do światła nie są wymagające, stanowisko półcieniste, światło rozproszone - tłumaczą właściciele pracowni.

GreenBells powstały na skutek inspiracji krajami Azji Wschodniej, gdzie tradycja zamykania natury w dekoracyjnym szkle jest niezwykle popularna. Warto zwrócić uwagę, że nie wszystkie kompozycje GreenBells są małe - niektóre są stworzone wewnątrz dużych słoików, które będą bardzo dobrze komponować się stojąc na podłodze czy schodach.