Zamknij

Polak z prestiżową nagrodą za nietypową willę. Dom wygląda, jakby był owinięty ścieżką

13.12.2018
Aktualizacja: 28.01.2020 10:30
minimalistyczny dom
fot. Shutterstock

To trzeba zobaczyć!

German Design Award to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień. Jury nagradza nowatorskie projekty wyznaczające trendy w architekturze, designie i komunikacji. Zwycięzcą ostatniej edycji konkursu został Polak Robert Konieczny.

Zobacz także

Uwagę jurorów przykuła jedna z ostatnich realizacji architekta "Dom na Drodze". Willa ma niezwykłą formę, jest zbudowana z betonu i szkła i położona na przepięknej, ogromnej działce. 

Od nietypowego pomysłu do sukcesu

Budynek wygląda, jakby był owinięty ścieżką, która ciągnie się od wjazdu na działkę przez willę ku dołowi skarpy i plaży nad rzeką.

Droga ukształtowała cały budynek, zarówno jego podłogi, ściany, jak i stropy, stając się głównym motywem projektu - mówił Konieczny z pracowni KWK Promes, cytowany przez portal sztuka-architektury.pl.

Nietypowy projekt powstał na życzenie klienta, który chciał, by skopiować wnętrze jego apartamentu. Dla architekta wyzwaniem była także strefa dzienna, która powstała nietypowo na 1. piętrze. Początkowo absurdalny pomysł, okazał się strzałem w dziesiątkę - dzięki temu z willi roztacza się piękny widok.

Zobacz zdjęcia niezwykłej willi:

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Zagłosuj

Twój ulubiony styl wnętrzarski to:

Liczba głosów:

Zobacz kompaktowy dom, którego budowa nie zajmie nawet tygodnia!