Zamknij

Polacy zaprojektowali nową kolekcję IKEA. Jest piękna!

05.04.2016 21:23
Studio Ganszyniec IKEA
fot. materiały prasowe

Studio Ganszyniec stworzyło limitowaną serię ANVÄNDBAR, która będzie dostępna na całym świecie. Wykonane z naturalnych materiałów produkty wspierają zrównoważony styl życia. 

IKEA od zawsze współpracuje z najlepszymi projektantami całego świata. Mało kto wie, że w tym gronie znajdują się także Polacy. Już w kwietniu w sklepach na całym świecie będzie można kupić produkty, które powstały w Warszawie.

Studio Ganszyniec od ponad roku projektuje główne kolekcje wizerunkowe dla IKEA. Lada moment do punktów sprzedaży trafi seria ANVÄNDBAR, którą tworzą produkty wykonane z naturalnych materiałów. Przedmioty mają nam ułatwiać codzienne życie, jednocześnie czyniąc je piękniejszym. W kolekcji znajdziemy między innymi akcesoria, które pomogą w zdrowym gotowaniu, sadzeniu roślin oraz segregacji śmieci.

Ciekawym elementem serii ANVÄNDBAR jest dwupoziomowy kiełkownik z terrakoty. Został wykonany z naturalnej gliny, która dzięki swojej porowatej strukturze równomiernie rozprowadza wilgoć. Zagłębiona przykrywka pozwala wstępnie namoczyć ziarna, a szkliwiony dolny pojemnik zbiera nadmiar wody po codziennym płukaniu. Warto zwrócić uwagę też na gliniane naczynia do pieczenia. Ułatwią one nam przygotowywanie potraw w zdrowszy sposób - będziemy zużywać mniejszą ilość tłuszczu. Wystarczy, że przed włożeniem ich do piekarnika, namoczymy je w wodzie. Dzięki temu jedzenie utrzyma naturalną wilgoć i stałą temperaturę w czasie pieczenia. 

Studio Ganszyniec zaprojektowało doniczki, które same podlewają rośliny. Naturalna terrakota absorbuje wodę zgromadzoną w pojemniku i równomiernie rozprowadza wilgoć. Dzięki czemu rośliny, a szczególnie zioła, mogą same zdecydować kiedy i ile wody im potrzeba. Jeżeli nie mamy na czym ustawiać doniczek, na pewno przyda się ławeczka z giętego drewna. Pojemnik za oparciem mieści mnóstwo roślin, a to poprawia jakość powietrza, którym oddychasz. Można również trzymać w nim swoje ulubione książki i magazyny.